Яке свято 12 квітня 2022: що можна і не можна робити на день Іоанна Лествичника – традиції, прикмети

Сьогодні 12 квітня православна церква відзначає давно забуте свято - день Іоанна Лествичника, яке було витіснено з традиції радянським Днем Космонавтики.

Століттями наші пращури 12 квітня відзначали день Іоанна Лествичника, який був шанованим християнином свого часу. Втім, радянська пропаганда і боротьба з церковним життям витіснили пам’ять про святого. Натомість вся країна роками відзначала День Космонавтики, який став символом атеїстичного твердження про те, що Господа на небі немає.

Яке свято 12 квітня 2022

Втім, церковники бережуть згадки про Іоанна Лествичника, якому насправді і є присвячене 12 квітня. Вірянин 40 років жив у пустелі та вивчав Слово Боже. Він допомагав нужденним, а ще багато працював над переписуванням книг. Сьогодні можна у Всевишнього просити наснаги, мудрості, захисту та здоров’я. Зверніться до Господа такими словами:

Отче сиріт і знедолених Пристановище, Лікарю, що з легкістю приймаєш наші недуги на Себе, Преблагий Царю й Спасителю Ісусе Христе, прийми молитву від Твого (Твої) негідного (негідної) раба (раби): бо Ти прийняв молитву жінки хананеянки про її хвору дочку, і у всі дні Твого земного життя зцілював усякі недуги душевні і тілесні. Тому й зараз прошу, Пресвятий Владико, зціли мене, бо Ти милосердний і Чоловіколюбець. Амінь

А за народним календарем, який також забувся у вирі столітніх подій, 12 квітня відзначають повний перехід від зими до весни. Вважається, що домовик скидає кохужа і тому не слід його дражнити безладом у хаті. Худобу потрібно після заходу сонця зачинити у стайні.

Не можна також сьогодні лаятися, гриміти посудом або грюкати дверима.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.