Команда вчених з Англії протестувала на антитіла в рамках дослідження REACT-2 понад 350 тис людей.
Коли подібне тестування проводилося у червні-липні, то антитіла на китайський вірус мали 60 із 1000 людей. Через три місяці, у вересні, таких уже було 44 на 1000 людей.
Вчені стверджують, що кількість людей з антитілами у період між літом і осінню скоротилася на чверть.
Вчені Імперського коледжу Лондона прийшли до цікавого висновку про антитілаТестування також показало, що кількість антитіл зменшується у пропорції до зниження імунітету.
Така ймовірність найбільше спостерігається у людей старших 65 років. Одночасно з цим, відзначають вчені, спостерігається, що рівень антитіл у медиків залишається доволі високим. Можливо, припускають вони, це завдяки їхньому постійному контакту з хворими.
Y-подібні антитіла виступають у ролі захисників, які не допускають вірус до клітини, залучаючи одночасно імунну систему протидіяти коронавірусу. При цьому існують ще Т-подібні клітини імунної системи, які також протидіють коронавірусу. Отже, поки що не зрозуміло, яку саме роль відіграють антитіла у втраті імунітету.
Однак вони стверджують, що саме за кількістю антитіл можна прогнозувати стан хворого.
Випадків повторного зараження коронавірусом поки що зафіксовано дуже мало. Але в Америці зафіксовано випадок, коли клінічна картина при повторному зараженні була набагато складнішою, ніж при першому зараженні.
Команда вчених працює над винайденням вакцини проти коронавірусу. Вони мають надію, що їм вдасться її дістати. Проте реакція організму на вакцину може відрізнятися від реакції на справжній вірус. І багатьом людям, вочевидь, для дієвого захисту знадобиться ревакцинація.