Церковне свято 1 серпня: що можна і не можна робити на день преподобної Макрини — традиції, прикмети, іменини

Церковне свято 1 серпня вшановує пам'ять святої Макринії Каппадойкійської, яка в українську православну традицію увійшла під іменем Мокрини. Дізнайтеся все про цей день у матеріалі.

Церковне свято 1 серпня для наших пращурів завжди було визначним днем. Вважалося, що саме ця дата означає завершення літа. Більше не буде теплих ночей та дуже спекотних ранків. Природа починає повертатися на осінь.

Слідкували сьогодні за прикметами. Вважалося, якщо піде рясний дощ, то сівба озимих буде дуже вдалою. Коли бачили великий зорепад, знали, що настане пора холодних вітрів, а суха погода вранці віщувала сонячний тиждень.

Церковне свято 1 серпня: що можна і не можна

На православне свято 1 серпня, на Мокрини, намагалися уникати великих компаній та зібрань. Цю дату не вважають успішною для одруження чи вінчання. Люди намагалися усамітнитися, аби набути енергії для приготування до осінніх робіт та холодної пори року. Молитва та похід у храм допоможуть вам у цьому найкраще.

Як правильно молитися на церковне свято 1 серпня?

Церковне свято 1 серпня: що можна і не можна

Зазвичай сьогодні просять про здоров’я, адже багато сил знадобиться для того, щоб зібрати добрий врожай, відправити діток у школу та зустріти сезон дощів, вечірніх холодів та негоди. Почніть свій ранок з такої молитви:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Нагадаємо, що на церковне свято 1 серпня припадають також іменини для: Романа, Серафима, Євгенії, Дмитра і Степана.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.