Для чого молитися перед їжею? Кого благословляти – Бога чи їжу?

Наша молитва перед їжею і після неї, це християнський вияв подяки Богові за дари, які він нам послав. Фактично, це наше людське «будь ласка» і «дякую». І це є наше відношення до Творця і Бога, якого визнаємо, у якого віримо і якого любимо.

Уже з досвіду знаємо, що на Свят-вечір і також перед Великоднім сніданком прийнято, щоб хтось старший з родини поблагословив страви. Зазвичай, це робиться дуже просто: зі словами короткої молитви «благослови, Господи, їжу цю і пиття це дітям Твоїм, бо Ти благий і чоловіколюбець, Бог наш – і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь», хреститься стіл, накритий стравами.

В євреїв, однак, інша традиція. Вони благословляють не їжу, а Творця, життя Подателя. А їжа – це, в якійсь мірі, життя. Без неї людина помре. В якості основи виступає текст: «І коли ти будеш їсти й наситишся, і поблагословиш Господа, Бога твого, за добру землю, яку Він дав тобі» (Втор.8: 10).

Ті, хто стоять на стороні новозавітної традиції наполягають на тому, що коли ми просимо Господа про благословення страв, то виступаємо у ролі прохачів і постійних споживачів.

Натомість старозавітна єврейська традиція акцентує увагу на Сотворителю і на вдячності Йому.

Як правильно молитися, знаєте тільки ви. Це ваш особистий досвід Бога і стосунок з Ним.

Але загальна порада для всіх така

  • Дякуйте Богові за хліб перед трапезою.
  • Благословляйте тих, хто створив.
  • Не забувайте, встаючи з-за столу, сказати слова подяки і Богу і господиня.

Чудовий Псалом 106 Давидів нас навчає «Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки милість Його!»

Тоді дякуйте Богові не просто за їжу, дякуйте Йому також за одяг і житло, яким Він забезпечив. Дякуйте Йому за життя, за повітря, яким дихаєте, за здоров’я і силу.

Дякуйте Йому за кожний добрий і досконалий дар, подарований Ним. Дякуйте Йому також за необмежені можливості життя в Дусі, за життя в молитві.

 

Схожі статті

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

Молитви, які допомагають та захищають у важких ситуаціях на війні солдат та громадянських людей. Читайте з вірою!

Батько, Твоє слово каже, що воїн, покликаний на війну, повинен сміливо бити ворога та захищати Україну. Воїнові треба захищати свій будинок, свою сім'ю. Господи, допоможи мені в цьому. В ім'я Ісуса, амінь.

Молитва за зцілення хворих дітей від усіх недуг до Ісуса, Богородиці та Матрони Московської

Хвороба ніколи не обіцяє нічого хорошого, а особливо важко, коли хворіє дитина. У такі моменти не опустити руки допоможе молитва.

Молитва матерям і дружинам за здоров’я воїнів, що хоробро захищають Україну. Господи, вбережи наших героїв

Ні для кого не секрет, що українські військові щоденно захищають країну на Донбасі. Підтримаємо їх добрим словом та молитвою.