Церковне свято 11 листопада 2022 року: що можна і не можна робити на День святої Анастасії Римлянки, традиції

Церковне свято 11 листопада 2022 року познайомить нас з подією, яка трапилася у 3 сторіччі. Дізнайтеся історію святої Анастасії та як правильно вшанувати пам'ять великомучениці. 

Яке церковне свято відзначається 11 листопада 2022 року в Україні? Сьогодні шанується пам’ять святої Анастасії Римлянки, яка жила у 3 сторіччі нашої ери. Дівчинка рано втратила батьків, тому на виховання її забрала жіноча християнська громада. Свята служителька без вагань проповідувала християнство, закликаючи людей відвернутися від ідолопоклонства та вклоніння язичницьким богам. За відданість Господу, великомученицю піддали тортурам та стратили.

Церковне свято 11 листопада 2022 року: що можна і не можна робити?

Церковне свято 11 листопада 2022 року: що можна і не можна робити

Здавна святу Анастасію вважали покровителькою овець. Тому сьогодні було заведено стригти овець, а з шерсті прясти пряжу. З отриманих клубків жінки в’язали для родини теплі носки, шапки або ткали теплі тканини, які зимою вдягалися під основний одяг, на зразок сучасної термобілизни. Пастухи, коли гнали овець на випас, брали з собою ікону мучениці Анастасії та ставили її на дерево. Вважалося, що це захистить стадо від нападу хижих тварин. Господині сьогодні готували пироги та млинці, якими пригощали друзів та родину. На свято Анастасії заборонялося:

  • Залишати дітей без нагляду дорослих.
  • Знайомитися з новими людьми та гуляти в компанії з незнайомцями.
  • Лихословити та сваритися з рідними через дрібниці.

Церковне свято 11 листопада 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 11 листопада 2022 року: що можна і не можна робити
  • Дощовий або сніжний день сьогодні передбачає скоро відлигу.
  • Якщо на небі низько хмари висять — слід чекати швидкого похолодання.
  • Якщо голуби зранку воркують — хороша та тепла погода ще затримається.
  • Коли Місяць засяє сріблом — чекайте холодів.
  • Коти туляться до печі — сніг впаде за три дні.

Нагадаємо, що на церковне свято 11 листопада 2022 року відзначають іменини: Василь, Євген, Іван, Кирило, Микола, Павло, Віктор, Михайло, Пилип, Ганна та Анастасія.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.