Ви ж не залиєте в бак своєї Ауді солярку? То чому в рот пхаєте усе підряд?

Нам усім знайоме слово імунітет. Будь-хто скаже, що людина з міцним імунітетом менше хворіє, рідше підвладна стресам, має високу працездатність, а, отже, щаслива і успішна. Загалом, усе правильно.

Хоча медик сказав би щось на кшталт: імунітет – це індивідуальна  система захисту людини від зовнішніх патогенів – вірусів, грибів, паразитів. І це дуже складна система. Вона має два рівні – вроджений імунітет і набутий.

А тепер про те, чому ця система дає збій.

Нездоровий спосіб життя, неповноцінне  харчування, хронічне недосипання, стрес, зайва вага, недостатнє фізичне навантаження – ось неповний перелік причин, через які знижується наш імунітет.

Відповідно, підтримати власний імунітет можна, усунувши зі свого життя ці чинники. Не йдеться про те, що має бути ідеально, але виробляти свідоме ставлення до свого здоров’я конче необхідно.

Візьміть собі за звичку не їсти після сьомої години вечора і лягати спати не пізніше одинадцятої  години ночі, робити зранку руханку, відмовитися від вживання алкоголю і тютюнопаління. Якщо  неможливо позбутися цих пагубних звичок зовсім, то, для початку, хоч би навчіться їх контролювати у сторону зменшення.

Основи здорового способу життя

Окремо поговоримо про харчування.

Для того, щоб наш імунітет працював на повну потужність і безвідмовно, потрібно потурбуватися про збалансоване харчування. Це означає, що протягом дня, із загальною кількістю продуктів, маємо з’їдати 30% білка, 40% вуглеводів, 30% жирів.

Навіть за неймовірної завантаженості ніколи не пропускайте основних прийомів їжі – сніданку, обіду і вечері. До того ж, під час обіду необхідно їсти першу страву. Забудьте про фастфуд. Сміливо відмовляйтеся від надмірного вживання солі і цукру, а також різного ґатунку тістечок. Усе це, як неякісне пальне для автомобіля. Ви ж не залиєте в бак своєї Ауді солярку? То чому в рот пхаєте усе підряд?

Крім того, трапляється, що людина тривалий час недобирає з харчуванням якийсь мікроелемент або її організм з якихось причин його не засвоює. Тоді може виникнути стан імунодефіциту. Але це вже можна виявити, пройшовши спеціальне лабораторне обстеження.

А щоб цього не сталося, то не забувайте про регулярне споживання кисломолочних продуктів, сезонних фруктів, соків, трав’яних чаїв, різних видів горіхів і насіння, часнику, цибулі, хріну. Дуже корисні у малих дозах приправи, зокрема гіркий червоний перець, куркума, імбир.

Тарілка здорового харчування
Тарілка здорового харчування

І будьте здорові!

Схожі статті

Почніть їсти цю ягоду – допомагає думати швидше і зберігає пам’ять: всім, кому за 40

Ця ягода нині дуже модна! Те, як і з чим її потрібно їсти, показують найвідоміші блогери в України. В ній міститься стільки антиоксидантів і вітамінів, що вона здатна зцілити організм!

Будете здивовані: 5 продуктів, які дуже корисні для серця – сало, картопля, кава і ще дещо

Зернова високоякісна кава приносить нашому організму лише користь. Особливо, для серцево-судинної системи. Дієтологи переконані, що для серця потрібно їсти ще 4 види продуктів, відомо, які.

Що не можна їсти на сніданок: 8 продуктів, які ви звикли споживати зранку, а дарма

Дієтологи назвали основні продукти, які всі їдять на сніданок, але дарма. Ця їжа зранку може не добре вплинути на шлунок, а ще після неї дуже швидко захочеться їсти. Відомий перелік.

Названо 5 продуктів, що сприяють красі та молодості шкіри: їх бажано їсти щодня

Щоб зберегти молодість у своєму раціоні бажано мати 5 основних продуктів, які сприяють зволоженню та покращенню бар'єрної функції шкіри. Таку їжу жінкам бажано їсти щодня.

Додайте ці 6 продуктів у свій раціон – будете швидше засинати: забудьте про проблеми зі сном

Перелік продуктів, які допоможуть заспокоїтися перед сном. Найголовніше, вони не додадуть жінці зайвих кілограмів, але допоможуть відчути тепло й підвищити свій настрій.

Ці 5 продуктів на сніданок подарують бадьорість на весь день: корисно – не означає дорого

Дієтологи пояснили, яку їжу слід вживати, щоб якомога довше залишатися ситим. А що, навпаки, лише втамує голод на пару годин, й їсти захочеться знову.