Хоча медик сказав би щось на кшталт: імунітет – це індивідуальна система захисту людини від зовнішніх патогенів – вірусів, грибів, паразитів. І це дуже складна система. Вона має два рівні – вроджений імунітет і набутий.
А тепер про те, чому ця система дає збій.
Нездоровий спосіб життя, неповноцінне харчування, хронічне недосипання, стрес, зайва вага, недостатнє фізичне навантаження – ось неповний перелік причин, через які знижується наш імунітет.
Відповідно, підтримати власний імунітет можна, усунувши зі свого життя ці чинники. Не йдеться про те, що має бути ідеально, але виробляти свідоме ставлення до свого здоров’я конче необхідно.
Візьміть собі за звичку не їсти після сьомої години вечора і лягати спати не пізніше одинадцятої години ночі, робити зранку руханку, відмовитися від вживання алкоголю і тютюнопаління. Якщо неможливо позбутися цих пагубних звичок зовсім, то, для початку, хоч би навчіться їх контролювати у сторону зменшення.
Основи здорового способу життяОкремо поговоримо про харчування.
Для того, щоб наш імунітет працював на повну потужність і безвідмовно, потрібно потурбуватися про збалансоване харчування. Це означає, що протягом дня, із загальною кількістю продуктів, маємо з’їдати 30% білка, 40% вуглеводів, 30% жирів.
Навіть за неймовірної завантаженості ніколи не пропускайте основних прийомів їжі – сніданку, обіду і вечері. До того ж, під час обіду необхідно їсти першу страву. Забудьте про фастфуд. Сміливо відмовляйтеся від надмірного вживання солі і цукру, а також різного ґатунку тістечок. Усе це, як неякісне пальне для автомобіля. Ви ж не залиєте в бак своєї Ауді солярку? То чому в рот пхаєте усе підряд?
Крім того, трапляється, що людина тривалий час недобирає з харчуванням якийсь мікроелемент або її організм з якихось причин його не засвоює. Тоді може виникнути стан імунодефіциту. Але це вже можна виявити, пройшовши спеціальне лабораторне обстеження.
А щоб цього не сталося, то не забувайте про регулярне споживання кисломолочних продуктів, сезонних фруктів, соків, трав’яних чаїв, різних видів горіхів і насіння, часнику, цибулі, хріну. Дуже корисні у малих дозах приправи, зокрема гіркий червоний перець, куркума, імбир.
І будьте здорові!