Ідеальне тісто для вареників на воді – ніжне, не рветься та не розварюється: ось у чому весь секрет

Тісто для вареників – це класичне тісто, з якого готуються вареники – одна з найпопулярніших страв в Україні та країнах Східної Європи. І приготувати їх набагато простіше, ніж можна подумати.

Вареники – це невеликі пиріжки, які можуть бути начинені різними інгредієнтами: м’ясом, картоплею, сиром, фруктами тощо. Тісто для вареників готується на основі борошна, яєць, солі та води чи молока.

Історія вареників сягає корінням у давнину. Їхні перші згадки можна знайти в давньогрецькій та давньоримській кулінарії. Вареники прийшли до нас з візантійськими ченцями під час формування християнства країни. З часом рецепт вареників став змінюватися під впливом місцевих кулінарних традицій.

Назва “вареники” походить від слова “варити”, тому що їх готують шляхом варіння у киплячій воді. Це відрізняє їх від інших національних страв, таких як пельмені чи манти, які готуються шляхом готування на пару.

Вареники мають багато корисних властивостей. Вони багаті на білки та вуглеводи, містять вітаміни групи В, залізо, цинк, кальцій та інші корисні елементи. Однак, їх користь може бути обмежена, якщо начинка містить велику кількість солі, олії або вершкового масла.

Вареники добре поєднуються зі сметаною, маслом, соусами чи зеленню. Вони можуть бути подані як головна страва або доповнення до супів чи салатів.

Хлібопічка у будинку потрібна не лише для приготування хліба. Вона може бути корисна ще й у замісі тесту, заощадить час та ваші сили! Тісто, приготовлене в хлібопічці, дуже м’яке і легко розкочується. Тісто, яке ми сьогодні замісимо за допомогою хлібопічки, ідеально підійде для приготування вареників. Таке тісто не розвариться та не розвалиться, буде дуже м’яким.

Інгредієнти

  • Куряче яйце – 1 шт
  • Борошно пшеничне – 450 г
  • Вода кип’ячена – 185 мл
  • Сіль – 1 ч. л.

Як приготувати смачне тісто на вареники

У чашу хлібопічки наливаємо воду, розбиваємо туди 1 куряче яйце, висипаємо чайну ложку солі. У чашу просіюємо пшеничне борошно.

Як має виглядати тісто для
Як має виглядати тісто для вареників

Завантажуємо чашу в хлібопічку та ставимо режим замісу тіста. Вимішуємо годину – півтори.

Щоб визначити, чи повністю приготувалося тісто, достатньо продавити його пальцем. Якщо тісто повільно повертається у свою форму, значить тісто для вареників готове!

Тісто для чебуреків
Тісто для вареників

Сміливо робіть вироби, з такого тіста вийдуть найсмачніші вареники!

Схожі статті

Картопляні оладки – просто чудо-рецепт! Пишні, ніжні: у складі мало продуктів, а який багатий смак виходить!

Виявляється, що немає нічого простішого, аніж приготувати картопляні оладки. Зробити таку страву набагато легше, ніж звичайні стандартні оладки. Рецепт дуже простий!

Як приготувати квашену капусту, щоб була хрумка і соковита — додай 1 секретний інгредієнт і буде тобі щастя

Квашену капусту люблять у різних куточках світу. А особливо популярна вона саме в Україні. Але під час самостійного приготування не завжди вдається зробити її хрумкою. Як це виправити 1 інгредієнтом?

Салат “Дністер”: новий рецепт салату з білокачанної капусти! Дуже смачний, простий і дешевий – найкращий

Салат "Дністер" завжди був популярним і неспроста! Як приготувати найсмачніший салат з білокачанної капусти? Виходить дуже смачний, простий і дешевий.

Його можна назвати “Осіннє Олів’є”. Смачний салат на святковий стіл за 10 хвилин: вдале поєднання продуктів

Пропонуємо вам приготувати неймовірний салат та ситний салат, який дуже схожий на новорічний Олів'є. Він не поступається смаком, а готується навіть простіше.

Ця закуска стане “Хітом” на вашому столі! Рецепт найсмачніших баклажанів з часничком, перчиком і зеленушкою

Спробуйте рецепт найсмачніших баклажанів з часничком, перчиком і зеленушкою, який стане "Хітом" на вашому столі. Страва виходить дуже ароматною, а готується пару хвилин.

Рецепт м’ясної підливи до картопляного пюре, як у дитинстві з їдальні: кілька хвилин і мінімум інгредієнтів

Кожному іноді хочеться повернутися в дитинство та з'їсти щось смачненьке зі шкільних років. Або познайомити з цим своїх дітей. Наприклад, з м'ясною підливкою, яка робить будь-яке пюре смачнішим.