У період повернення до робочої буденності після свят, ми переживаємо почуття втрати – саме тому всім нам зазвичай не радісно.Якщо новорічні свята не виправдали очікувань, повернення до роботи теж може проходити в стресовому режимі.
Отже, що ми здатні зробити, щоб повернути бажання працювати?
- Правильно вибрати відпочинок. Новий рік – це привід відпочивати і займатися улюбленими справами. Однак багато хто відчуває смуток при самому згадуванні про необхідність виходу на роботу.Щоб зберегти позитивний настрій, важливо зрозуміти, який вид відпочинку ви любите. Якщо ваша робота пов’язана з постійним рухом, можливо, свята – це спосіб трохи сповільнитися. Але ключове слово тут – трохи. Дуже часто люди проводять час на святах абсолютно протилежно робочих буднів, звичайно, це «вбиває» мотивацію повертатися на роботу.
- Виспатися наперед не можна. Ви просто лягайте і прокидаєтеся в один і той же час.Відсутність активності природно породжує лінь, саме тому в ваших святах повинна бути активність (прогулянки, каток, поїздка за місто).І остання важлива рекомендація: якщо ви так вже не хочете йти на роботу, то можливо вас недостатньо мотивує роботодавець, і це можливість заявити про це. Або, якщо ви так вже не хочете на роботу, то, можливо, це привід задуматися про її зміні.
- Не змушувати себе. При всій нашій схожості один на одного і начебто загальних святах, кожна людина реагує на тривалі канікули унікальним чином. Адже цей досвід накладається на особисту історію. І тут у нас всіх був дуже різний новий рік. Для декого – це приємна можливість відпочити, а для іншого – це сумна історія. Якщо виникає небажання виходити на роботу, то справлятися з ним все-таки не варто. Для початку я б задала собі питання: «Чому я не хочу туди йти і які почуття у мене виникають при цьому?» Тому що впоратися з небажанням можна, але питання в тому, який ціною .
- Скористайтеся довгою перервою, щоб після повернення до роботи започаткувати нові здорові звички. Наприклад, можна дати собі слово вставати з-за столу кожну годину для п’ятихвилинної розминки або вітатися з незнайомими колегами в коридорах.
- Подумайте про те, що вам найбільше сподобалося в минулих канікулах, і внесіть частинку свята в свою роботу. Скажімо, якщо в свята доля звела вас з одним або родичем, від спілкування з яким ви отримали велике задоволення, спробуйте знайти 15 хвилин в своєму розкладі, щоб зустрітися і випити разом кави.
- Не ігнорувати свої почуття. Перед тим, як відповідати на питання, вважаю за необхідне прояснити поняття. «Канікули» – це час для відпочинку і відновлення. «Настрій і емоції» – це те, що виконує сигнальну функцію, попереджаючи про те, що добре чи погано в наших справах, в нашому організмі і наших відносинах. Якщо вам потрібно відновлюватися після відновлення, то щось не так з вашими канікулами, їх тривалістю, або з вашими способами відпочивати, або з вашими способами працювати, або з вашим життям взагалі.