Кохання чи хвороблива залежність? Психологи назвали 3 критерії, які свідчать про нездорові стосунки

Закохані люди обожнюють одна одного та проводити час разом. Але іноді замість любові один чи обоє в парі відчувають нездорову прив'язаність. Як вчасно усвідомити наявність проблеми?

Коли людина закохується, то відчуває прилив енергії, щастя, ентузіазму. Проте іноді прекрасне відчуття любові може перетворитися у дещо інше, зовсім безрадісне — хворобливу залежність. Важливо вчасно помічати це не лише у своєму партнері, а також у собі. Коли у людини замість чистого та світлого почуття кохання формується залежність, щастя у таких стосунках зникає. А визначити це допоможуть ознаки, на які найчастіше звертають увагу сімейні психологи.

Постійний страх втратити партнера

Коли людина знаходиться у здорових стосунках та просто кохає, вона насолоджується часом, проведеним з партнером, але не боїться залишатися на самоті та мати різні хобі. Хвороблива залежність завжди тісно зв’язана з відчуттям страху втратити людину. Намагаючись зберегти стосунки, людина може поступатися своїми принципами чи вдаватися до токсичної поведінки.

Психологи розповіли, як визначити, чи дійсно стосунки дарують радість
Психологи розповіли, як визначити, чи дійсно стосунки дарують радість

При цьому труднощі та дискусії, які є невіддільною частиною будь-яких стосунків, людина, яка відчуває залежність, сприймає дуже гостро. Вона завжди вбачає в них ризик розставання, хоч для цього може не бути ніяких причин. Зазвичай така поведінка походить від невпевненості у собі та низькій самооцінці. Тому для здорових стосунків потрібно виправити у собі ці недоліки.

Зверніть увагу на втрату індивідуальності

У здорових стосунках партнери можуть залишатися собою, зберігати свої інтереси та власне коло спілкування, яке може перетинатися чи існувати окремо від спільного. Якщо ж ви бачите, що ваше життя обертається навколо вашого партнера, то це може бути сигналом залежності. Аналогічні прояви треба помічати в собі. Постійне прагнення бути поруч з партнером — це не сильна любов, а просто небажання залишитися наодинці або патологічний страх самотності.

Психологи розповіли, як розрізнити кохання та хворобливу залежність
Психологи розповіли, як розрізнити кохання та хворобливу залежність

Емоційне виснаження

Гармонійні взаємини дарують кожному в парі натхнення та радість, бажання ставати кращим. Якщо після спілкування з партнером зазвичай залишаються втома, смуток, чи апатія, то це прояви невдоволеності стосунками. Можливо, ви постійно віддаєте більше, ніж отримуєте, а думки про розставання відкидаєте саме через прояви нездорової залежності від партнера.

Пам’ятайте, що кохання — не тільки пристрасть та романтика, а також взаємна підтримка та відчуття свободи. Важливо також вміти обговорювати всі труднощі та непорозуміння, щоб не накопичувати їх. А якщо стало очевидним, що стосунки не складаються, хоча ви намагаєтеся взаємно викладатися в них, тоді не варто триматися за те, що не працює. Такими діями ви ізолюєте себе від щастя, яке може зустрітися кожному з пари після завершення цих взаємин.

Схожі статті

Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Коли кішки поводяться так, вони почуваються самотніми: 5 тривожних сигналів, які вказують на це

Навіть коли ми добре знаємо свого улюбленця, часу можемо заплутатися у сигналах, які він нам надсилає. Як саме поводяться кішки, коли їм насправді самотньо?

Ціни на квартири – Київ, Дніпро, Одеса, Львів: скільки коштують квартири в найбільших містах України зараз

Сьогодні ціни на квартири у всіх містах України залежать переважно від ситуації з безпекою та віддаленості регіону від прифронтових зон. Скільки коштує однокімнатна квартира зараз?

Потребують заміни дорогих деталей: найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники

Заміни дорогих деталей уникнути не вдасться саме в цих авто. Експерт назвав найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники.

3 популярних смартфони до 15 тисяч гривень: найкращі моделі для тих, хто не має грошей на iPhone

Багато людей мріють про iPhone. Та навіть моделі минулого покоління для покупців часто надто дорогі. У цьому випадку є 2 шляхи: покупка вживаного пристрою чи смартфону на Android до 15 тисяч гривень.

Як дізнатися, що ви створені одне для одного: 3 ознаки сумісності в коханні — коли вирішує не доля

Емоції та хімія — саме вони є головними для багатьох людей, які починають стосунки. Але це лише базові речі, на яких неможливо побудувати щасливі взаємини. На що ще варто звертати увагу?