Перше побачення: бути відвертим чи гратись у відвертість?

Перше побачення − завжди випробування. Як себе правильно подати? Про що говорити? Хвилювання і розгубленість, а іноді й боягузлива втеча. Але, використавши наші поради, можна спробувати.

Говори про подорожі

Це радить англійський психолог Річард Вайзман, який дослідив, що таких пар, які на першій зустрічі говорили про подорожі і захотіли зустрітися вдруге було 18%. Натомість у тих пар, які обговорювали фільми, показник склав всього 9%.

Це пояснюється тим, що про подорожі ми завжди говоримо з натхненням. До того ж, під час подорожей завжди є щось, що здивувало тебе, а, отже, може здивувати і її.

Більше слухай, менше говори, але по суті

На думку американських психологів Елі Фінкеля і Пола Іствіка, секрет успішного спілкування полягає в тому, щоб уникнути крайнощів.

Поганий той співрозмовник, у якого не закривається рот. Але з пасивним, з якого потрібно витягувати кожне слово, не цікаво. Тому потрібно уважно слухати і живо, із зацікавленням реагувати.

Це сприятиме розвитку теми і спілкуванню.

Будь відвертим

На цьому наполягає американський психолог Артур Арон, який експериментально  довів, що щира відвертість вибудовує містки між незнайомими людьми.

Своїм піддослідним він запропонував на першому побаченні відповісти на запитання, які стосувалися особистого життя, і після того вони відчули спорідненість душ. Між ними виник такий рівень довіри, який, зазвичай, пари не досягають за тиждень, місяці, а той роки.

Краще сперечатися, ніж бути нудним

Фахівець з поведінкової економіки і письменник Ден Аріель стверджує, що на першому побаченні люди, зазвичай, намагаються виконати два завдання – себе показати і дізнатися щось про особу, яка навпроти. Але так, щоб не нашкодити. Тому не відкриваються і обирають для розмови нецікаві теми. У результаті, можуть здатися нудними.

Він провів такий експеримент: запропонував відвідувачам сайту знайомств виключити зі спілкування теми про погоду, хобі і таке інше, і перейти до  запитань типу: скільки у тебе було романів; чи ти кому-небудь розбив серце; як ти ставишся до абортів…

У підсумку, учасники зізналися, що листування для них було цікавим.

Тут, звичайно, потрібно зробити похибку на те, що спілкування відбувалося в мережі, а це дещо інше, ніж спілкування очі в очі. Але, якщо обирати – нахабний чи нудний, то, безперечно, нахабний є цікавіший, стверджує Ден Аріель.

Схожі статті

Сусідка змінила уже 3 машину за 10 років, а моя досі працює: я просто використовую цей режим

Хочете, щоб пралка працювала довго та якісно? Тоді потрібно вміти нею користуватися. Виявляється, що навіть режим можна обрати неправильно. А через це машина швидко зношується.

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.