Середа, 24 Лютого, 2021

Особлива молитва на Святий Вечір: про що саме просили віряни у переддень Різдва

Православні християни вшановували Ісуса Христа не лише суворим постом, а й молитвами.

Переддень Різдва вважається особливим. Цього дня прийнято не лише просити вибачення у тих, кого скривдив, а й самому пробачати. Для цього існує кілька обрядів. Зокрема, господиня будинку зв’язувала монети у стрічку, а потім сідала на них і бажала, аби всі вороги весь наступний рік лишалися такими ж німими, як і монети.

Проте це був не єдиний обряд. пов’язаний з прощенням та налаштуванням на свято. Цього вечора зазвичай збиралася разом вся родина і читалася спеціальна молитва.

У ній віряни зверталися до бога з проханням добробуту та здоров’я для всієї родини.

Віруючі люди також зверталися у ній до Бога з проханням допомогти їм зберегти у душі та пронести крізь життя пам’ять про таїнство народження Ісуса Христа. Просили в нього сил зберегти все те хороше і добре, що Ісус Христос дав людству, через усе життя і передати нащадкам так само. як він передавав свої знання і мудрість своїм учням.

При чому віряни не лише просили у Ісуса. а й пригадували його життя і того, через кого він помер. Для віруючих східного обряду 6 січня не просто день перед різдвом, а день найсуворішого посту. коли всі готувалися до отримання благої звістки про народження Ісуса Христа.

Різдвяний вертеп як частина святкування Різдва
Різдвяний вертеп як частина святкування Різдва

У молитвах люди порівнювали його з Богом, світлом і всюдисущим отцем. який завжди слідкує за кожним з нас і закликалши пам’ятати про це.

Згадували віряни і про те, що Ісус Христос зійшов з небес саме задля спасіння людства, нагадуючи собі. що потрібно дотримуватися тиз правил і законів, які його учні виклали у Біблії, передаючи кожному його вчення.

У Святвечір читали також спеціальні молитви, у яких відображалися всі знання і вірування людей. Ось частина однієї з них:

“Вірую в єдиного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого Єдинородного, від Отця родженого перед всіма віками. Бога від Бога, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком”.

Проте за вшануванням таїнства народження Ісуса Христа, віряни не забували пригадати і того, через кого він загинув і воскрес на третій день смерті.

Понтій Пілат, від рук якого загинув Ісус
Понтій Пілат, від рук якого загинув Ісус

Насправді таких молитов багато. І всі вони закликали згадувати і вшановувати день народження Спасителя.

Таким чином віряни показували свою вірність та послух спасителю, вірячи, що він реальна людина і за непослух їх чекає розплата.

Поділіться статтею

Легендарні зірки

Чим живе і як виглядає акторський склад комедії “Іван Васильович змінює професію”: головних героїв не впізнати

Ми назавжди запам'ятаємо легендарні комедії Леоніда Гайдая, адже вони наповнені гумором, сатирою та щиро показують простих людей.
Михайло Поплавський

Михайло Поплавський спробував приховати свій елітний маєток під Києвом: гніздечко юного орла видно з космосу

Михайло Поплавський має всього два альбоми пісень, проте це йому не завадило відбудувати собі розкішний палац.
Наталя Могилевська похизувалася розкішним гардеробом та поцікавилася думкою шанувальників

Наталя Могилевська похизувалася розкішним гардеробом та поцікавилася думкою шанувальників

Наталя Могилевська стрибнула вище планки та показала шанувальникам неймовірний образ.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк терміново звернулася до стоматолога: гостроязикій зірці довелося рятувати свою посмішку

Телеведуча звикла висвітлювати своє життя. Нещодавно вона поділилася новиною про візит до стоматолога.

Популярне

Останні новини