Це найкоротший і найвірніший спосіб заслужити прихильність Пречистої Діви Марії, бо так до неї звернувся Архангел Гавриїл, коли з’явився, щоб повідомити їй волю Божу.
“Радуйся, Благодатна! (тобто сповнена благодаті Божої – дарів Святого Духа). Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами”.
Марія збентежилася від слів ангела і подумала: що означає це вітання? Ангел же сказав далі: “Не бійся, Маріє, бо Ти знайшла благодать у Бога. І ось, Ти народиш Сина і назвеш Його ім`ям – Ісус. Він буде великим, і назветься Сином Всевишнього, і Царству Його не буде кінця”.(Лк.1,26-33).
Традиція молитви у християн східного обряду
Богородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.
(Часто приватно молячись, до основної молитви додають продовження).
Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо. Під Твою Милість прибігаєм, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбави нас, Єдина Чиста і Благословена.
Преславна Приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб спас задля Тебе душі наші.
Традиція молитви у християн латинського обряду
Радуйся, Маріє,благодаті повна!
Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого,Ісус.
Свята Маріє, мати Божа, молися за нас, грішних, нині і в годину смерті нашої. Амінь.
Молитва до Пресвятої Богородиці є складовою багатьох молитов, де її відговорюють 10, 50, а той 100 разів.