Вже скоро Пилипівка – не пропустіть

Майже усім великим християнським святам передує піст. Це пояснюється тим, що Церква заохочує більше часу приділяти духовному життю, молитві, розважанням над текстами Святого Писання, упокоренню плоті, справам милосердя.

Так само й перед Празником Різдва Христового маємо сорокаденний піст, який у християн візантійського обряду називається Пилипівка, бо настає відразу після дня пам’яті святого апостола Пилипа, 28 листопада. Закінчується піст богослужінням Великого Повечер’я, 6 січня, коли уже дозволено колядувати.

Різдвяний піст у ранніх християн тривав значно менше. І лише всередині ІІ ст н.е. собором було затверджено для усіх християн зберігати сорокаденний різдвяний піст. Це сталося при константинопольському патріархові Луці та візантійському імператорі Мануїлу. Спогади про Різдвяний піст зустрічається у працях ранніх богословів IVсторіччя. Про нього пишуть св.Амвросій Медіодаланський, св. Філастрій, блаженний Августин.

Праця на парафіях у спільнотах
Праця на парафіях у спільнотах

Щоб піст був добрим важливо зберігати його духовний вимір – молитву, покаяння, милостиню.

Стосовно їжі, то Різдвяний піст не є такий строгий як Великодній. Достатньо не їсти м’ясних і молочних страв у середу і п’ятницю. У цей період у церковному календарі згадується кілька апостолів і святих, тому люди святкують іменини. Бажано пам’ятати, що святкувати можна, але без гучних забав і бажано без спиртного. Краще у такий день прийти у храм і подякувати своєму покровителю за опіку і духовний супровід.

У Греко-Католицькій Церкві звільняються християни від посту у суботу, неділю та у Новий Рік (1січня).

У Православній Церкві  у Новий рік піст зберігається.

У римо-католиків латинського обряду Різдвяний піст називається Адвент і означає час очікування. Звідси і настрій з підтекстом на прийдешнє чудо народження сина Божого серед людей, на зустріч з малим дитятком, який є Спасителем всього людства.

У час Різдвяного посту здійснюється велика праця на парафіях у церковних спільнотах, відбуваються репетиції Вертепів, підготовка костюмів, розучування колядок та інше.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.