На відміну від тих, хто сприймає сучасні цифрові ґаджети як засіб втечі в себе, причину відчуження від спільноти, понтифік вбачає в них нові можливості швидшої і якіснішої комунікації, а навіть євангелізації. Він наголосив, що “саме зараз, в епоху глобалізації, зростає дезорієнтація, самотність, невизначеність щодо сенсу життя. І духівники, як паломники, які супроводжують божий люд у дорозі до Бога, мають, за визначенням святого Ігнатія Лойоли, дотримуватися його кроку, тобто не відставати і не випереджати».
Адже за усім цим великим цифровим континентом стоїть та сама людина зі своїми проблемами.
Достоту нагадати, що у час пандемії коронавірусу тривалий час Церква змушена була вести богослуження онлайн. І це дало змогу кожному християнинові, який має та вміє користуватися ґаджетами, бути в єднанні зі своєю церковною спільнотою, у єднанні з Господом.
Папа Римський Франциск відомий як понтифік-реформатор, який будує Церкву Христову на засадах толерантності, взаємоповаги та взаєморозуміння. Відзначаючи роль ЗМІ, провідник усього християнського католицького світу застерігає усіх, хто пов’язаний з розповсюдженням інформації, робити це «чистими руками», остерігатися розповсюдження пліток та неперевіреної і непідтвердженої інформації. Бо «плітки закривають серце громади, закривають єдність Церкви. Великим пліткарем є диявол, який завжди говорить погані речі про інших, бо він – брехун, який намагається роз’єднати Церкву, відчужити своїх братів і не створювати спільноти», – нагадує папа Франциск.
І в цьому випадку, звичайно, сучасні технології і цифрові засоби комунікації слугуватимуть не на користь людству.