Папа Римський Франциск закликав священників вивчати цифрові ґаджети: чому?

Під час засідання пленарної асамблеї Папської ради Папа Римський Франциск наголосив на важливості іти в ногу з часом і закликав священників, монахів і мирян активніше вивчати і впроваджувати у повсякдення нові цифрові технології.

На відміну від тих, хто сприймає сучасні цифрові ґаджети як засіб втечі в себе, причину відчуження від спільноти, понтифік вбачає в них нові можливості швидшої і якіснішої комунікації, а навіть євангелізації. Він наголосив, що “саме зараз, в епоху глобалізації, зростає дезорієнтація, самотність, невизначеність щодо сенсу життя. І духівники, як паломники, які супроводжують божий люд у дорозі до Бога, мають, за визначенням святого Ігнатія Лойоли, дотримуватися його кроку, тобто не відставати і не випереджати».

Адже за усім цим великим цифровим континентом стоїть та сама людина зі своїми проблемами.

Достоту нагадати, що у час пандемії коронавірусу тривалий час Церква змушена була вести богослуження онлайн. І це дало змогу кожному християнинові, який має та вміє користуватися ґаджетами, бути в єднанні зі своєю церковною спільнотою, у єднанні з Господом.

Богослужіння онлайн під часкарантину
Богослужіння онлайн під час карантину

Папа Римський Франциск відомий як понтифік-реформатор, який будує Церкву Христову на засадах толерантності, взаємоповаги та взаєморозуміння. Відзначаючи роль ЗМІ, провідник усього християнського католицького світу застерігає усіх, хто пов’язаний з розповсюдженням інформації, робити це «чистими руками», остерігатися розповсюдження пліток та неперевіреної і непідтвердженої інформації. Бо «плітки закривають серце громади, закривають єдність Церкви. Великим пліткарем є диявол, який завжди говорить погані речі про інших, бо він – брехун, який намагається роз’єднати Церкву, відчужити своїх братів і не створювати спільноти», – нагадує папа Франциск.

І в цьому випадку, звичайно, сучасні технології і цифрові засоби комунікації слугуватимуть не на користь людству.

Схожі статті

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.