Поминання покійних від роду спочилих: Покровська батьківська субота та День усіх святих

Поминання наших предків від роду спочилих є нашим прямим обов'язком. Так зберігається зв'язок поколінь і твориться Церква. Бо усі, хто відійшов з цього світу залишаються членами Церкви, якщо тільки вони були прилучені до неї за життя.

Протягом літургійного року є кілька днів, коли можемо всією Церквою згадати своїх померлих предків і молитися за них.

У східних православних церквах таким днем є субота напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, тому й називається Покровською батьківською.

В католицьких, західного обряду, зокрема й греко-католицьких церквах, поминальним днем є День усіх святих 1 листопада. Але весь листопад  в католицьких церквах моляться за померлими.

Католицька традиція у поминальний день палити на гробах предків свічки
Католицька традиція у поминальний день палити на гробах предків свічки

У ці дні рідні напередодні або у самий поминальний день ідуть зранку в храм, де подають граматку (записку) з іменами померлих. В граматку можна вписувати тільки імена хрещених і в жодному разі не вписувати самовбивць.

Також добре принести три прісні хліби і дати по можливості гроші на службу Божу.

Перед початком служби запалити свічку або й не одну, якщо Імен у списку багато. Свічка є символом Христа і вважається, що ми привертаємо таким чином до нашого від роду спочилого Боже милосердя.

Добре  у цей день бути у стані освячоючої ласки (висповіданим) і прийняти Святе Причастя. Але, якщо не потурбувалися зробити це завчасно, то під час Літургії уже цього робити не треба. Краще зосередитися на молитві про покійних.

Також існує традиція після Божественної Літургії відвідати гріб на кладовищі. Це є також гарна нагода напередодні його прибрати. На кладовищі треба запалити свічку і помолитися. Зазвичай, моляться «Отче наш» і «Богородице діво..».

Добре промовити таку спільну молитву

«Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх (імена) і всіх істинно віруючих. Пробач їм гріхи вільні й невільні та даруй їм життя у вічності. Амінь».

Щира молитва за померлими допоможе безсмертній душі знайти спокій.

Вірні Православної Церкви ще мають традицію приносити на кладовище продукти і поминати померлих прямо на гробах.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.