5 порад, як навчити дитину молитися

Духовне життя твориться перш за все в родині. І наші діти, хочемо того чи ні, будуть згодом схожі на нас. Добре пам'ятаю момент, коли син одного разу, дивлячись на мене, як молюся, підійшов і став на коліна поруч. З цього часу почалося його свідоме духовне життя.

Дай дитині приклад

Не потрібно дитину настановляти, припрошувати, переконувати − потрібно дати приклад.

І не тільки у молитві, будучи на колінах вранці і увечері. А, насамперед, приклад переживання особистого спілкування з Пресвятою Трійцею, Богородицею Дівою Марією та святими. Говори про них як про своїх найкращих приятелів – з повагою і любов’ю.

Розказуй своїй дитині про конкретні приклади допомоги, а я впевнена – вони були, і починай завжди з подяки. Так у свідомості дитини створиться позитивний і стійкий образ милосердного Бога.

Створи Божу присутність протягом дня

Твоє спілкування з дитиною буде повним, якщо воно буде наповнене Богом.

Ви одягаєтеся і дитина вередує. Запропонуй їй попросити святу покровительку допомогти виконати цю непросту роботу. Ви ідете гуляти – беріть зі собою разом ангела-охоронця і т. д.

Така практика виробить гарну звичку не звертатися до Бога і святих лише тоді, коли неприємності чи біда, а мати потребу бути в їхній присутності щомиті.

Любов понад усе

Завжди  буду наполягати на думці, що, якщо обирати між правдою і любов’ю, то потрібно обирати любов.

Правда у тому, що наші діти не такі, якими ми собі їх уявляли, коли виношували в утробі і, звичайно ж, вони не досконалі. Вони з малечку випробовують нас. Але любов стирає і виправляє все. Краще недовчити, ніж залякати і відвернути бажання на все життя.

Познайом дитину з Біблією

Візьми дитяче видання Біблії з гарними ілюстраціями і спробуй щодня читати одну історію. Можна над нею порозважати. Задати дитині запитання, відповідно до віку. Розпитати, що вона думає про героїв або як вона собі уявляє те, про що описано в розповіді.

Запровадь розпорядок дня і намагайся його дотримуватися

Розпорядок організовує і вчить відповідальності. Без напруження і нервів привчи дитину до годин підйому, сну і споживання їжі, які будуть супроводжуватися молитвою. Це можуть бути найпростіші молитви «Отче наш», «Богородице діво» або просте зітхання «Господи, благослови».

Так само добре вдома дотримуватися відзначення християнських свят і святкування родинних християнських дат (іменини, Перше Причастя і т.ін.).

 

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.