Для чого молитися перед їжею? Кого благословляти – Бога чи їжу?

Наша молитва перед їжею і після неї, це християнський вияв подяки Богові за дари, які він нам послав. Фактично, це наше людське «будь ласка» і «дякую». І це є наше відношення до Творця і Бога, якого визнаємо, у якого віримо і якого любимо.

Уже з досвіду знаємо, що на Свят-вечір і також перед Великоднім сніданком прийнято, щоб хтось старший з родини поблагословив страви. Зазвичай, це робиться дуже просто: зі словами короткої молитви «благослови, Господи, їжу цю і пиття це дітям Твоїм, бо Ти благий і чоловіколюбець, Бог наш – і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь», хреститься стіл, накритий стравами.

В євреїв, однак, інша традиція. Вони благословляють не їжу, а Творця, життя Подателя. А їжа – це, в якійсь мірі, життя. Без неї людина помре. В якості основи виступає текст: «І коли ти будеш їсти й наситишся, і поблагословиш Господа, Бога твого, за добру землю, яку Він дав тобі» (Втор.8: 10).

Ті, хто стоять на стороні новозавітної традиції наполягають на тому, що коли ми просимо Господа про благословення страв, то виступаємо у ролі прохачів і постійних споживачів.

Натомість старозавітна єврейська традиція акцентує увагу на Сотворителю і на вдячності Йому.

Як правильно молитися, знаєте тільки ви. Це ваш особистий досвід Бога і стосунок з Ним.

Але загальна порада для всіх така

  • Дякуйте Богові за хліб перед трапезою.
  • Благословляйте тих, хто створив.
  • Не забувайте, встаючи з-за столу, сказати слова подяки і Богу і господиня.

Чудовий Псалом 106 Давидів нас навчає «Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки милість Його!»

Тоді дякуйте Богові не просто за їжу, дякуйте Йому також за одяг і житло, яким Він забезпечив. Дякуйте Йому за життя, за повітря, яким дихаєте, за здоров’я і силу.

Дякуйте Йому за кожний добрий і досконалий дар, подарований Ним. Дякуйте Йому також за необмежені можливості життя в Дусі, за життя в молитві.

 

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.