Будьмо вдячні за маленькі радощі – топ 5 порад щасливого життя від сестри Марії Слєпченко

Люди одвічно прагнуть і шукають щастя. А воно в таких простих речах.

Приступай до Таїнства Покаяння і Святого Причастя

Для людини немає більшого щастя, ніж бути в єдності, в сопричасті зі своїм Творцем. А це можливо тільки під час Святого Причастя.

Сучасна людина шукає задоволення в різних матеріальних речах, що само собою також не є погано. Але справжнім змістом життя має бути пізнати свого Творця тут, на землі, щоб з’єднатися з ним у вічності.

Будь відкритим на труднощі

Люди, прагнучи бути щасливими, за будь-яку ціну намагаються уникати труднощів. І часом так себе заганяють у стан напруження і постійного незадоволення.

Вміння переживати малі і великі труднощі, а навіть й втрату – це велика життєва мудрість, яку може дати людині тільки Бог.

Як це відбувається? Бог робить наше серце вдячним. Ми дякуємо Йому, оточуючим, ближнім за маленькі радощі, які є у нас на щодень. Така вдячність виносить нас на інший духовний рівень. Той, хто вміє бути вдячним насправді освячується. Бачити руку Божу у всьому, бути Йому вдячним це уже святість.

Ісус вчора, сьогодні і завтра - той самий
Ісус вчора, сьогодні і завтра – той самий

 Тримай серце вільним і  слідуй за Божою волею

Люди планують на день, місяць, рік. Хочуть бачити якусь перспективу свого життя. І це добре. Але часто стають заручниками своїх планів і страхів, що щось недоробили, щось не вдалося.

Насправді, щастя тоді, коли маєш вільне серце. А воно вільне лише у випадку, якщо ти довіряєш Богові і віддаєш дорогу свого життя Йому. Він вправніший водій і краще знає, що нам треба.

Ця довіра до Бога заснована на тому, що він добрий і милосердний і Його воля щодо нас може перевершити всякі наші очікування. Усвідомлення цього дає несамовиту енергію і бажання творити вкупі з Ним.

Не просто люби ближнього, але співчувай йому

Коли важко потрібно іти до людей і робити щось для них. Це відкриває немислимі нові виміри і приносить в серце щастя. Всяка зверхність, закритість, недоступність, гострі слова до ближніх і іронія, вони є несумісні зі справжнім духовним життям.

Щасливі люди є доброзичливі до інших, співчутливі, милосердні. І цього ми вчимося на молитві, бо Бог такий і хоче, щоб і ми були такі. Саме великі святі проливали сльози співчуття над тими, хто страждає, бо вони це відчували через серце Христа.

Усі наші страхи, сутінки лікуються співчуттям до ближнього.

Жити тут і тепер

Насправді, людина ніколи до кінця не буде щасливою на землі, бо її дім у Небесних Обителях, біля свого батька, Творця. Але ми можемо уже тепер створювати собі подобу Царства Божого, де всі є одно. І тут, служачи один одному,  ми творимо спільноту,  Церкву, яка є тілом Христа.

Тому тішмося життям, єдністю з нашим Творцем у Святій Євхаристії, спілкуванням з природою, один з одним і будьмо  щасливі.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.