5 міфів про чистилище, в які вірить багато людей. Можливо, й ви один із них?

Чистилище в католицькому віросповіданні це місце, куди душа потрапляє після смерті, щоб очиститися, тобто отримати святість, необхідну для входження до небесної радості. Бо, як сказано в Святому Писанні, ніщо нечисте туди не ввійде.

Багато людей не знають або мають хибні уявлення про чистилище. Ось 5 найпоширеніших міфів про чистилище.

Душа отримує ще один шанс

Після смерті душа має визначене місце. В Катехизмі Католицької Церкви сказано про три останні речі: Смерть, Пекло, Рай. Отже, якщо місце душі у Пеклі, то вона не має шансу потрапити в чистилище. Другого шансу немає.

Про це в Святому Письмі не сказано

Це правда, що такого слова  там немає. Але у третьому розділі Першого Послання до Корінтян святий Павло описує період після смерті, але ще перед входженням до неба, в якому християнин очищається вогнем.

В Євангелії від Матея, у розділі 12, Ісус згадує про можливість прощення після смерті.

Це місце, де можна врятуватися поза Христом

В чистилище може потрапити тільки та душа, яка перед смертю примирилася з Богом і на яких Він очікує. І очищення  − не спосіб Його обдурити, а засіб Його благодаті.

Відпустами можна викупити спасіння

Свята Церква запровадила відпусти як можливість обмежити страждання і скоротити час перебування душі в чистилищі. Але вони не вирішують, де буде душа – в пеклі чи в раї. Це прерогатива Бога.

Молитва за померлих – середньовічна практика

В книгах Старого Завіту, зокрема, у Книзі Макавеїв, розділі 12, згадується про необхідність молитися за померлих.

За померлих молилися ще ранні християни. Також і євреї ще до приходу на Землю Ісуса Христа.

Схожі статті

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

Молитви, які допомагають та захищають у важких ситуаціях на війні солдат та громадянських людей. Читайте з вірою!

Батько, Твоє слово каже, що воїн, покликаний на війну, повинен сміливо бити ворога та захищати Україну. Воїнові треба захищати свій будинок, свою сім'ю. Господи, допоможи мені в цьому. В ім'я Ісуса, амінь.