5 способів зробити очікування Різдва більш цікавим і святковим

Те, що у вітринах і на полицях магазинів не зігріє душу вашої дитини і не підготує її до Різдва. У атрибути вдихнути дух Різдва маєте ви − батьки, дідусі й бабусі.

Для дитини приготування до свят є не менш важливим періодом, а ніж саме свято. Та, зрештою, й для дорослих також. Бо час очікування, пошуку завжди злучений з осмисленням, навчанням. А цей стан ніколи не є завершений, він завжди у розвитку, скільки б людині не було років.

Можливо, ці поради будуть корисні вам і вашим дітям.

1. Зробіть різдвяний календар

Різдвяний календар

Такий симпатичний календар у вигляді мішечків, де всередині разом з чимсь солоденьким може опинитися якийсь уривочок із Святого Писання чи молитовний намір на весь день. Так одночасно буде й час молитви.

2. Зробіть власноруч вертеп

Вертеп

Виготовлення вертепу непросте заняття. Тим паче немає необхідності його робити за один вихідний. Розтягніть це задоволення зі своїми дітьми. Що кілька днів доставляйте у стайню іншу фігурку, роздумуючи над подією, яка описана у Святому Писанні, коли Марія і Йосип прямували до Вифлеєму довгих 150 км. А потім ще й не мали, де заночувати.

Можна купити для виготовлення вертепу паперові заготовки або ж використати домашні іграшки.

3. Читайте святкові оповідання

Читання різдвяних історій

Корисно і приємно у зимові вечори читати з дітьми книги. А надто у цей час посту історії, які оповідають про очікування Різдва і шукання Ісуса.

4. Робіть справи милосердя

Справи милосердя
Справи милосердя

Піст є час, коли потрібно і добре робити справи милосердя. Заохочуйте до цього дітей. Наприклад, сходити в крамницю і допомогти одинокій сусідській бабусі. Або запропонувати свою допомогу у прибиранні двора,  саду. Можна також спекти  пиріг і пригостити безхатьків.

5. Розучуйте колядки і віншування

Розучування колядок і віншувань

Яке ж Різдво без колядок і віншувань? У них прославляємо народжене дитятко Ісуса. Ними поздоровляємо рідних, друзів, бажаємо всіх гараздів на прийдешній рік.

Заохотьте дітей вивчити ці гарні пісні, співайте з ними. А потім, у час свят можна буде організувати сімейний міні-фестиваль.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.