Коли в Україні починають співати різдвяні колядки: традиції, звичаї та обряди

Цього дня люди прославляють народження Ісуса Христа, співаючи різдвяні колядки.

Історія різдвяних колядок налічує багато століть. Проте з часом ця традиція не втрачає своєї популярності.

Зараз багато хто зі своїми дітьми або самі вчать колядки на Різдво і влаштовують вдома невеликі вистави, приурочені до народження Ісуса Христа.

Особливо подобаються такі дійства дітям.

У селах більше збереглася традиція колядувань, хоча і в містах можна побачити святково вбраних людей зі звіздою і у масці кози.

Колядники
Колядники

Починаючи зі Святвечора, після сходження першої зорі і Святої Вечері, діти збираються у гурти і ходить по хатах, співаючи урочистих пісень, які називаються колядками. За них вони отримують від щедрих господарів нагороду: солодощі, частування або гроші.

До речі, колядують не лише тоді, коли відправляються до когось в гості, а й у себе вдома під час святкових застіль.

У різдвяних колядках найчастіше прославляють Ісуса Христа, розповідають про його народження, бажають усім щастя, добра, багатства і добробуту на весь наступний рік.

Співати різдвяних колядок ходять не лише діти, а й парубки та дівчата. примітно, що колядують вони окремо.

Зокрема, хлопці, вирушаючи з колядою, обирають головного хлопця, якого називають березою. Саме він питає у господарів дозволу заколядувати. Звичайно, колядникам ніхто не відмовляє, адже це вважається поганою прикметою.

Дівчата зазвичай колядувати ходять ввечері, але це рідкісне явище. Найчастіше в Україні дівчата щедрують на Щедрий вечір, який відзначають 18 січня.

Існує багато різних колядок і в кожному регіоні вони відрізняються. Проте є і такі. які всі знають. До таких відомих різдвяних колядок належать “Нова радість”, “Добрий вечір тобі, пане господарю”, дитяча “Коляд, коляд, колядниця”, “Бог ся рождає”, “На небі зірка ясна засяяла” та інші.

Схожі статті

Буряк — пережиток минулого: робимо крашанки на Великдень 2025 яскравішими за рубін і гранат

Розповідаємо, як забути про старі методи декорування крашанок. Спробуйте цей прийом, і ви отримаєте не курячі яйця, а справжні рубіни, які так і хочеться викласти на святковий стіл.

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?