8 січня 2021 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

8 січня православні християни відзначають Собор Пресвятої Богородиці.

На 8 січня припадає відразу два свята – другий день Різдва і Собор пресвятої Богородиці. Друге свято пов’язане не лише з Дівою Марією, а й з усіма. хто пов’язаний з нею та Ісусом {ристом.

Цього дня ходять у храм на службу, а після приходять до тих, хто допоміг з’явитися на світ. Бабів-повитухам цього дня припригощали вечерею. також цього дня відбувалися панахиди за померлими. Наші предки вірили, що цього дня до храмів сходяться душі померлих, а службу проводять мертві священики.

У народі 8 січня ще називали “жіночими кашами”. Цього дня жінки брали ложки і ходили в гості їсти кашу, яку господарі готували спеціально для цього дня.

Колядувати могли не лише хлопці, а й дівчата
Колядувати могли не лише хлопці, а й дівчата

Також 8 січня вагітним жінкам та їхнім чоловікам забороняється важко працювати. Якщо ж цю заборону порушити, то дитина може народитися шестипала, безпала або в неї можуть зростися пальці.

При цьому не забували і про святкування Різдва. Цього дня до хлопчачих та парубоцьких гуртів колядників приєднувалися і дівчачі.

8 січня, аби залучити удачу на весь рік, обов’язково треба було запросити в гості того, хто прийшов до господаря. І не просто запросити в дім, а ще й почастувати чимось смачним.

Також цього дня треба було позбутися всього непотрібного і битого посуду. Це, за віруваннями пращурів, мало принести щастя.

Якщо цього дня приходили колядники, то їх обов’язково мали запросити в будинок і нагодувати чимось смачним. Це обіцяло господарям щастя і благополуччя на весь рік.

Колядники
Колядники

А от купувати цього дня мотузки або вироби з них, а також варити та пити кисіль – було строго заборонено. За давніми повір’ями це могли привернути до помешкання смерть.

Дівчата, які хотіли знати чи вийдуть вони цього року заміж, обов’язково ворожили, адже вважалося, що саме цього дня такі ворожіння були найправдивішими. те саме стосувалося і ворожінь на врожай.

Як і в усі інші зимові дні, цього дня також слідкували за погодою. Приміром, якщо 8 січня за вікном гуляла хуртовина і був сніг та мороз, то літо обіцяло бути холодним і дощовим.

Якщо ж цього дня над головами літали зграї ворон, то готувалися до хуртовин. Але якщо бачили у печі біле полум’я замість червоного або сніг прилипав до долонь, то навпаки, чекали на потепління.

Голосне цвірінькання синиць 8 січня свідчило про те, що треба готуватися до нічних заморозків.

А от якщо після заходу сонця небо забарвлюється у червоний колір, то чекали сильних морозів. Про наближення негоди свідчила і пригоріла 8 січня каша.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.