27 січня 2021 – яке сьогодні свято: що можна та чого не можна робити в цей день

Цей день - 27-ий день нового року за григоріанським календарем і день вшанування святої Ніни. Цей день повністю присвячувався домашнім справам.

На 27 січня випадають іменини у власників імен Агнія, Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Давид, Іван, Ілля, Йосип, Макар, Марк, Мойсей, Ніна, Павло, Прокл, Сава, Сергій, Степан та Феодул.

День святої Ніни в народі називався обрядами худоби. Цього дня господарі особливо шанобливо ставилися до свійських тварин. За народними віруваннями цього дня слід було вичистити хлів, покласти нову солому, почистити та помити тварин і нагодувати їх свіжим хлібом та овочами. Також цього дня не можна було тримати тварин голодними або неохайними чи взагалі їх ігнорувати.

27 січня вшановують святу Ніну
27 січня вшановують святу Ніну

Вважалося, що саме на Ніни коров’яче молоко було наділене магічними властивостями. Пращури вірили, що цього дня одна крапля молока здатна загасити пожежу, а сам напій здатний загоїти опіки та вилікувати від хвороб.

Цього дня знахарі проводили обряди на вдалу торгівлю і лікували очі, беручи для цього олію і проводячи змоченою і ній ваткою від зовнішнього до внутрішнього кутика ока.

Відповідно, за народними віруваннями не можна було цього дня уникати роботи по дому та зневажливо ставитися до домашніх тварин. Тож саме на цей день господині планували генеральне прибирання оселі.

27 січня до тварин проявляли особливу повагу
27 січня до тварин проявляли особливу повагу

Бажано було 27 січня помиритися з сусідами, якщо сталася сварки. Не можна було цього дня сваритися або погано думати про близьких та рідних.

Проте на цей день існував і ряд заборон. Зокрема, не можна було виносити цього дня сміття, адже існувало повір’я, що разом з ним можна винести з дому удачу. Також не радили цього дня стригтися, аби отриманий успіх не став короткочасним.

Схожі статті