Субота, 6 Березня, 2021

28 січня 2021 – яке сьогодні свято: що можна та чого не можна робити в цей день, традиції та вірування

28 січня вважається одним з найнебезпечніших днів у році. У цей день віряни дотримувалися особливих традицій, покликаних захищати дім й родину від злих сил.

28 січня православні християни вшановують пам’ять першого християнського монаха преподобного Павла Фівейського. За народними переказами він був єдиним ченцем. який прожив у самотності 91 рік, доживши до 113 років.

Люди по-різному називали святого. Одні називають його Павлом Єгипетським, а інші – Павлом відлюдником через його стиль життя.

День Павла Фівейського або Павлів день
День Павла Фівейського або Павлів день

У народі цей день ще називали День чаклунів і вважали переломним між зимою та весною. Така назва закріпилася за 28 січня ще за часів Київської Русі. За народними повір’ями 28 січня усі чаклуни та відьми збиралися, щоб передати свої чаклунські вміння учням.

Відповідно до цього, людям слід було остерігатися порчі та пристріту. Щоб захиститися від цього, читали спеціальні “змови”, носили обереги або молилися святому Павлу Фівейському. Особливо забобонні люди цього дня стукали по дереву й тричі плювали через ліве плече.

Аби захистити помешкання та дітей від злих сил, предки клали біля вікон, дверей та у колиски дітей засушені гілочки полину або чортополоху. Також за давніми віруваннями захиститися від зла допомагало вмивання спеціально заговореною водою, над якою читали спеціальні слова, просячи у Бога захисту від негативного впливу злих сил і захисту для себе, рідних та помешкання.

Традиції та вірування на Павлів день

Традиції та вірування на Павлів деньТакож намагалися цього дня не виходити з дому без зайвої потреби, особливо після заходу сонця. Предки вважали, що саме у темну пору доби активізовується нечисть, яка полює на необачних сміливців.

Забобонні пращури не радили цього дня запрошувати додому знайомих, яких погано знали, а також не радили проводити цей день наодинці.

28 січня іменини відзначають Веніаміни, Гаврили, Івани, Олени, Максими, Михайли, Павли та Прохори.

 

Поділіться статтею

Олег Винник

Вона жила у злиднях, а він на широку ногу. Як Винник дізнався про смерть мами і чому його реакцію засудили?

Його мати так і померла в маленькому селі та у самотності. Чому так склалося?
Катерина Осадча та Юрій Горбунов

Катя Осадча вийшла заміж не через кохання: ведуча розкрила таємницю їхнього з Горбуновим зразкового шлюбу

Колись давно Катерина Осадча дала інтерв'ю, яке розставило усе на свої місця та пояснила їхню таємничість з Горбуновим.

Популярне

Останні новини