28 січня 2021 – яке сьогодні свято: що можна та чого не можна робити в цей день, традиції та вірування

28 січня вважається одним з найнебезпечніших днів у році. У цей день віряни дотримувалися особливих традицій, покликаних захищати дім й родину від злих сил.

28 січня православні християни вшановують пам’ять першого християнського монаха преподобного Павла Фівейського. За народними переказами він був єдиним ченцем. який прожив у самотності 91 рік, доживши до 113 років.

Люди по-різному називали святого. Одні називають його Павлом Єгипетським, а інші – Павлом відлюдником через його стиль життя.

День Павла Фівейського або Павлів день
День Павла Фівейського або Павлів день

У народі цей день ще називали День чаклунів і вважали переломним між зимою та весною. Така назва закріпилася за 28 січня ще за часів Київської Русі. За народними повір’ями 28 січня усі чаклуни та відьми збиралися, щоб передати свої чаклунські вміння учням.

Відповідно до цього, людям слід було остерігатися порчі та пристріту. Щоб захиститися від цього, читали спеціальні “змови”, носили обереги або молилися святому Павлу Фівейському. Особливо забобонні люди цього дня стукали по дереву й тричі плювали через ліве плече.

Аби захистити помешкання та дітей від злих сил, предки клали біля вікон, дверей та у колиски дітей засушені гілочки полину або чортополоху. Також за давніми віруваннями захиститися від зла допомагало вмивання спеціально заговореною водою, над якою читали спеціальні слова, просячи у Бога захисту від негативного впливу злих сил і захисту для себе, рідних та помешкання.

Традиції та вірування на Павлів день

Традиції та вірування на Павлів деньТакож намагалися цього дня не виходити з дому без зайвої потреби, особливо після заходу сонця. Предки вважали, що саме у темну пору доби активізовується нечисть, яка полює на необачних сміливців.

Забобонні пращури не радили цього дня запрошувати додому знайомих, яких погано знали, а також не радили проводити цей день наодинці.

28 січня іменини відзначають Веніаміни, Гаврили, Івани, Олени, Максими, Михайли, Павли та Прохори.

 

Схожі статті

Блакитні, фіолетові і чорні. Старовинний метод фарбування крашанок без хімії на Великдень 2025

Отримати розкішні крашанки на Великдень 2025 дуже легко, адже ми розповімо вам про неймовірний секрет, з яким можна створити вдома справжнісіньке диво.

Буряк — пережиток минулого: робимо крашанки на Великдень 2025 яскравішими за рубін і гранат

Розповідаємо, як забути про старі методи декорування крашанок. Спробуйте цей прийом, і ви отримаєте не курячі яйця, а справжні рубіни, які так і хочеться викласти на святковий стіл.

Настільки красиві, що цокатись шкода: як зробити розкішні крашанки на Великдень 2025

Як ви думаєте, чи вийде у вас здивувати рідних розкішними крашанками на Великдень-2025? Розповідаємо, як наблизитися до цієї цілі максимально.

Розбавте це у воді – вийдуть сяючі крашанки: Великдень 2025 зустрінете з розкішшю

Є неймовірна кількість різних методів прикрашання крашанок, але таких яєць ви ще не бачили, адже схожі вони на зоряне небо. Як змусити їх сяяти?

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.