День літнього сонцестояння 2021 — точна дата і час: як підготуватися та що необхідно зробити заздалегідь

Дивовиже природне явище знали ще наші предки, які вклонялися сонцю. Дізнайтеся про традиції цього дня.

21 червня – особливий день у році. Під час сонцестоянь, яких у році два (літнє та зимове), Сонце знаходиться на максимальному відмінюванні на північ або південь стосовно екватора. Вчені підрахували, що до 21 червня світловий день похвилинно збільшується, а після – зменшується.

День літнього сонцестояння 2021

Вважається, що саме у цей період ми переживаємо найдовший день. Астрономи підмітили, що 21 червня, Сонце практично зависає над горизонтом та не рухається певний час. Звідси й назва пішла про Сонцестояння.

Традиції та обряди у цей день

Як ви знаєте, наші предки дуже шанували небесне світило. У слов’янській міфології навіть було божество – Ярило. Вважалося, що у цей день відбувається одруження головного божества, заради якої Сонце спускалося на Землю (Воду-Дану). Після народжувалася Зоря.

Ярило. Умовне зображення божества. 

Для того, щоб після підземелля Сонце повернулося назад на небо, люди розпалювали вогнища та водили хороводи. Дівчата плели вінки. Попіл з вогнища брали з собою, несли до хати і посипали місце перед вдихом. Вважалося, що це захистить від нечистої сили.

Слов’яни вважали, що 20-ті числа червня найкраще підходять для одруження, адже Сонце зміцнювало любов, давало довголіття.

У цей день не можна сваритися, зневажливо ставитися до вогнища, ображати маленьких звірят та косити траву. Квіти потрібно приносити додому тільки польові 21 червня, адже вони несуть заряд сонячної енергії.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.