Свято 27 травня 2021: день, коли церква вшановує нашого земляка – Микиту Києво-Печерського

Святий Микита був простим киянином, коли вирішив прийняти православну віру. Втім, церкві вирішила канонізувати чоловіка.

Церква знає багато святих грецьких святих, ізраїльських, македонських та інших національностей. Цікаво, що 27 травня відзначає саме день українського мученика Микити.

Чоловік народився у Києві та отримав сан святого навіть попри той факт, що його намагався спокусити диявол.

Святий Микита Києво-Печерський

Сталося це так: дуже побожний вірянин зустрівся з бісом, який взяв образ янгола. Так диявол ввів в оману чоловіка та наказав йому не вивчати Новий Заповіт, інші тексти святого письма, а читати лише Стрий. Більше того, чорт спровокував Микиту й підказав йому займатися пророцтвами.

І Микита став пророкувати, знав напам’ять усі книги Старого Завіту, але відмовлявся вивчати Євангеліє. Слава про нього досягла київського князя Ізяслава, якому він повідомив про вбивство князя Гліба Святославича і порадив послати його сина Святополка в Новгород на князювання. Ігумен Никон разом з іншими монахами молитвами вигнали біса.

Місце де у затворництві жив святий, відзначено спеціальною табличкою у Києво-Печерській Лаврі.

Братія врятувала Микиту, він враз покаявся та почав вести дуже скромне та стримане життя.

Коли чоловіка звели в сан Новгородського єпископа, він почав будувати храми та всіляко допомагати іншим побожним християнам. Через 450 років знайшли місце його поховання та виявилося, що його мощі – нетлінні. Зберігся навіть одяг Микити. Тепер йому поклоняються віряни та просять у нього захисту.

реклама

Поділіться статтею

Бридкі каченята шоу-бізнесу

Бридкі каченята шоу-бізнесу: чия зовнішність не подобається прихильникам – Лобода, Могилевська та інші

Стандарти краси диктують свої ідеали зовнішності й часто зірок критикують за те, що вони не підпадають під ці правила. На щастя, останнім часом тенденції змінюються і стандарти, як такі, зникають і зовсім. Редакція "Сенсації" пригадала зірок, яким найбільше дошкуляли за те, що вони якісь "не такі".
Дан Балан з мамою Людмилою

Мама Дана Балана Людмила засяяла у короткій сукні: обраниця сина Тіна Кароль так схожа на зіркову тещу

63-річна молдовська телеведуча та актриса Людмила Балан регулярно дивує своїх прихильників яскравими луками та привабливою зовнішністю. Жінка підкорила українських телеглядачів рік тому, коли виступила для свого сина на шоу "Голос країни" з народною піснею, яку подарувала Дану Балану та Тіні Кароль.
59-річний Ігор Кондратюк посвітив торсом

(Фото) 59-річний Ігор Кондратюк посвітив торсом та довів, що може піти хоч на Олімпіаду: “Це прорив”

Ігор Кондратюк має неймовірно велику базу прихильників: старші його знають завдяки шоу "Караоке на майдані", а молодому поколінню відомим шоумен став завдяки "Х-Фактору". Цього року ведучому і продюсеру виповнилося 59 років, але він точно знає, що з рахунків його рано списувати.
Настя Каменских

Вагітна Настя Каменських соромиться свого стану: співачка всіляко приховує животик на фотографіях руками

Настя Каменських вже два роки офіційно заміжня за продюсером і колишнім колегою по сцені Олексієм Потапенком, відомим як Потап. Після того, як подружжя розкрило свої відносини, їхні прихильники постійно чекають новин про поповнення у родині, проте зірки відмовляються коментувати цю тему.
Вагітна Катерина Осадча показала живіт після третіх пологів

Вагітна Катерина Осадча показала живіт після третіх пологів: Юрій Горбунов хоче стати татом донечки

Не так давно відома українська телеведуча Катерина Осадча дала життя своєму третьому сину Данилу Горбунову. І хоча зіркове подружжя з нетерпінням чекала на дівчинку, появі ще одного спадкоємця було неймовірно раде. Зірка швидко прийшла у форму після пологів, але останнім часом інтригує формами

Популярне

Останні новини