Свято 18 червня 2021 року: День сон-трави та Дорофія Тирського – все про традиції, обряди та прикмети

Чарівна та загадкова рослина розпускається цього дня.

18 червня завжди шанувалося нашими предками. Цього дня розпускалася дивовижна квітка – сон-трава. Пращури вірили, що вона відкривається, віщуючі прихід коротких ночей. Тим не менш, йшли збирати її у поля, адже ще здавна знали, як правильно приготувати рослину, аби вона подарувала гарний сон та могла залікувати рани.

Сон-трава за повір’ям є лікувальною рослиною

А ще цього дня вшановували пам’ять мученика Дорофія Тирського. Чоловік більше 50 років був священнослужителем та навернув у християнську віру багато язичників. За це його переслідувала царська влада. Його катували, змушували зректися Господа, але Дорофій вистояв та не зрадив Христа.

Чоловіка можна просити 18 червня про спасіння душі таким тропарем:

Нищелю́бием обогати́вся/ и ми́лость воздержа́ния источи́в,/ наслажде́ния Ца́рствия Небе́снаго сподо́бися,/ страда́льчески бе́ды прии́м по ста́де свое́м,/ и апо́столом обре́теся ссе́льник,/ о́тче священному́чениче Дорофе́е,/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

Прикмети та заборони 18 червня

Особливих заборон цього дня немає. Єдина порада – не можна відкладати у цей день свої справи на потім.

Щодо прикмет, вважається, що якщо на Дорофія виполоти бур’яни не городі – вони більше не з’являться. Перед роботою на городі слід прочитати обов’язково молитву.

А ще, якщо 18 червня – хороша погода, то буде хороший урожай зерна. А сильний вітер пророкує, що все літо буде вітряним і дощовим.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.