Свято 23 червня: у цей день вшановуємо пам’ять Священномученика Тимофія – яку молитву слід читати заступнику

Тимофій отримав від Господа за свою віру унікальний дар - зцілення.

23 червня – свято пам’яті священномученика Тимофія. Чоловік вірою-правдою служив Господу, але підступний імператор Юліан не дав спокійно жити християнину.

Священномученик Тимофій

Тимофій був єпископом міста Пруси. Інколи його називають Тимофій Пруський, але з етнічною землею у Німеччині святий жодним чином не пов’язаний. Земля, на якій жив мученик ще називалася Вітінія – це на північному заході Анатолії.

Всі роки жив святий правдою і навертав язичників у віру Христа. Імператор Юліан, якого церква вважає відступником, ополчився на чоловіка, хоч і знав, що Тимофій має дар зцілення. Закатував цар єпископа та наказав відтяти йому голову. Мощі святого поховали у Константинополі.

Прикмети 23 червня

Пращури вірили, що у цей день, аби Господь помагав у справах – потрібно ділитися. 23 червня люди несли до церкви або роздавали бідним плоди першого врожаю.

А, ось просити для себе нічого не можна у цей день. Тимофій зцілював людей і не просив нічого матеріального, тому й віряни мають безкорисно у цей день ділитися з ближнім.

Категорично заборонено давати і брати в борг. Через те, що День Тимофія випадає на повний місяць, потрібно обов’язково зашторити вікна перед сном.

Молитва

У цей день можна прочитати молитву про очищення вашого серця:

Отче Небесний, я каюсь в своїх гріхах, що заподіяв. Я дякую Тобі за Ісуса. Я вірю, що Він помер на хресті і за мене. Я вірю, що Ти воскресив Його від смерті. Ісусе, я прошу Тебе, обмий моє серце, очисти його від усякого гріха. Ісусе, увійди в моє серце. І від цієї хвилини і далі я бажаю, щоб Ти був моїм Царем. Я хочу слухатися Тебе і робити все те, що правильно. Дякую Тобі. Амінь.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.