Свято 5 липня 2021 року: Улянин день – час підготовки до Івана Купала. Що необхідно зробити у цей день?

Наші пращури здавна починали готуватися до свята Івана Купала саме в Улянин день.

Місяць липень має одне з найбільш загадкових свят, яке корінням уходить в язичницьке минуле – Івана Купала. Мало хто зараз пам’ятає про те, що до нього наші ретельно готувалися вже 5 липня.

Улянин день

Насправді жінку, яку згадують у цей день звуть не Уляна. Маючи візантійське походження, святу батьки назвали Іуліанія. Українські ж православні довго звикали до незвичного звучання і, врешті-решт адаптували під наше рідне – Уляна.

Свята Іуліанія

Відомо про цих християн небагато. Лише те, що вони були знатного роду людьми, та постраждали від рук язичників, про що згадується в грецьких збірниках про древніх святих. Галактіона, чоловіка мучениці, вони втопили в морі, а Іуліанію і сина Сатурнина спалили на багатті.

Традиції та обряди 5 липня

Давні слов’яни вважали 5 липня – Днем закоханих. Вважається, що Уляна таки після смерті знайшла свого коханого.

У цей день ходять парами на поле та збирають купальницю – потім з цієї трави роблять банні віники. Збирали також і іншу зелень, аби прикрасити домівки.

Обов’язково у селах 5 липня починають чистити колодязі. Вода після цього вважається цілющою.

Є кілька прикмет у цей день:

  • На каменях видно волога – скоро піде дощ.
  • Увечері випала роса – на наступний день буде хороша погода.
  • Осадки 5 липня – до багатого врожаю зернових.

Молитва в Улянин день

Всім вірянам рекомендують у це свято молитися за здоров’я та щиро бажати його близьким. Ось ці рядки будуть цілющими:

Боже, Ти хотів, щоб Твій єдинородний Син терпів зневаги, страждання, які ми йому спричиняли, а Він показував силу і терплячість. Вислухай ласкаво наші прохання за ближніх, обтяжених недугами. І вчини, щоб ті, кого мучать болі, почувалися вибраними і по благословенними, і вірили, що Ти їх долучаєш до Ісуса Христа, Який терпів за спасіння світу.
Амінь

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.