Свято 12 липня 2021: День апостолів Петра і Павла – чого не можна робити та як правильно молитися

День апостолів Петра і Павла дуже важливий для православних. Це - велике свято для вірян.

Щороку 12 липня відзначається велике свято – День Петра і Павла. У народі його кличуть ще й “Петрів день” або “Рибний день”. Цікаво, що напередодні 12 липня як раз відзначається День рибалки.

Святі Апостоли Петро та Павло

Чому церква вшановує апостолів?

Петро і Павло були учнями Христа, які першими прийняли його віровчення. Вони були з Сином Господнім на Таємній Вечері та 12 липня обидва прийняли мученицьку смерть за Спасителя.

Петро після Вознесіння Господнього продовжив нести благу вістку та навчати людей догмам Христа. Та його схопили язичники – розп’яли за віру головою вниз.

Павло ж прийшов до віри у дорослому віці. Він спершу сам переслідував християн, але згодом зрозумів, що у вченні – його спасіння. Язичники відрубали голову апостолу.

Як святкувати День Петра і Павла?

12 липня можна влаштовувати гуляння, танці, водити хороводи. Саме сьогодні це буде не грішно, адже завершується Петрів піст. Цікаво, що працювати категорично заборонено. Навіть якщо передувала 12 липню неділя – всі справи намагалися завершити саме перед свято.

Категорично заборонено прати, поратися по хаті та на городі. Шити, в’язати, вишивати і займатися рукоділлям в цей день не можна. Також церква не рекомендує 12 липня укладати шлюб все ж таки піст остаточно не завершився.

Сьогодні прочитайте коротку молитву апостолам:

О, святі апостоли Петре і Павле, не віддаляйтеся духом від нас, грішних рабів Божих (імена), щоб не розлучилися зовсім від любові Божої, але міцним заступленням вашим нас захистіть, щоб помилував Господь всіх нас молитов ваших ради, щоб винищив же рукописання безмірних гріхів наших, і щоб сподобив з усіма святими блаженного Царства і шлюбу Агнця Свого, Йому ж честь і слава, і подяка і поклоніння навіки віків.

 

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.