Свято 23 липня 2021 року: день Антонія Громоносця – що можна і чого не можна робити

23 липня православні віряни відзначають день святого Громоносця, якого також часто називають Антонієм Києво-Печерським.

Цього дня християни вшановують пам’ять Антонія Громоносця, який відомий тим, що заснував Києво-Печерську лавру. На сьогодні мощі святого залишаються незнайденими.

Народився Преподобний Антоній у місті Любеч і змалку мріяв піти в монахи. Щоб здійснити задум Божий, він відправився у подорож до Константинополя, звідки помандрував до грецького Афона. Саме в одному із монастирів на священній горі Антонія постригли в ченці. 

Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра

Одного дня Бог сказав йому, що той має відвідати Руську землю, щоб просвітити її жителів. Там він і заснував Лавру, до якої й сьогодні з’їжджаються православні віряни з усіх усюд. 

За переказами, до Антонія приходили хворі чоловіки та жінки — він володів чудотворним даром зцілення і нікому не відмовляв у допомозі. Окрім того, Антоній міг передбачати майбутнє.

23 липня, в день Святого, віряни моляться за його пам’ять та упокій. Сьогодні заборонено підмітати і прибирати на подвір’ї. Поганою прикметою вважається підходити до водойм та купатися в них — річки, озера та ставки сьогодні краще оминати. Переказують, що краще не ходити в брудному одязі, аби не накликати хвороб. Віряни застерігають від стрижок та обрізання волосся — аби не вкоротити собі долю.

З давніх давен на Антонія радять вести себе спокійно та багато молитися. Не можна кричати, сваритися або скандалити.

Сьогоднішній день проводьте з рідними та близькими у молитві, любові та спокої.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.