У Києві збереглася місцевість, де князь Володимир похрестив знать та іменитих киян, які захотіли стати християнами. Знаходиться воно прямо під пам’ятником правителю. Це місце, де річка Почайна впадає у Дніпро (Поділ, біля Поштової Площі).
Є легенда, що Володимир тривалий час не міг визначитися, яку ж релігію обрати для своєї держави. Мусульманство йому сподобалося суворими звичаями, але багатоженство не вписувалося у слов’янський менталітет, а юдаїзм був би не зрозумілим для мешканців його держави.
Правитель послідував прикладу своєї бабусі княгині Ольги, яка їздила до Візантії, аби довести свою відданість Сину Божому і обрав християнство. З прийняттям нової віри на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по інших містах. Крім цього могутня Візантія стала вірним союзником держави нашого князя.
Що заборонено робити 28 липня?
На велике свято, яке ознаменувало прихід нової культурної та духовної ери у слов’янське життя, заборонено займатися важкою працею та влаштовувати сварки.
Можна долучитися до хресного ходу у Києві або у вашому місті, якщо церква такий влаштовує. Бажано піти до святого місця та помолитися.
Пращури вірили, що у цей день не можна розпалювати вогнище. Вочевидь це пов’язано зі згадками про язичницькі традиції. Також не можна дивитися у люстерко до світанку.
Не рекомендують 28 липня також займатися садівництвом та прибиранням вашого городу.