Свято 28 липня 2021 року: день хрещення Київської Русі-України – що можна і чого не можна робити

У 988 році держава князі Володимира прийняла Християнство.

У Києві збереглася місцевість, де князь Володимир похрестив знать та іменитих киян, які захотіли стати християнами. Знаходиться воно прямо під пам’ятником правителю. Це місце, де річка Почайна впадає у Дніпро (Поділ, біля Поштової Площі).

Князь Володимир

Є легенда, що Володимир тривалий час не міг визначитися, яку ж релігію обрати для своєї держави. Мусульманство йому сподобалося суворими звичаями, але багатоженство не вписувалося у слов’янський менталітет, а юдаїзм був би не зрозумілим для мешканців його держави.

Правитель послідував прикладу своєї бабусі княгині Ольги, яка їздила до Візантії, аби довести свою відданість Сину Божому і обрав християнство. З прийняттям нової віри на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по інших містах. Крім цього могутня Візантія стала вірним союзником держави нашого князя.

Що заборонено робити 28 липня?

Хрещення Володимира

На велике свято, яке ознаменувало прихід нової культурної та духовної ери у слов’янське життя, заборонено займатися важкою працею та влаштовувати сварки.

Можна долучитися до хресного ходу у Києві або у вашому місті, якщо церква такий влаштовує. Бажано піти до святого місця та помолитися.

Пращури вірили, що у цей день не можна розпалювати вогнище. Вочевидь це пов’язано зі згадками про язичницькі традиції. Також не можна дивитися у люстерко до світанку.

Не рекомендують 28 липня також займатися садівництвом та прибиранням вашого городу.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.