Свято 3 серпня 2021 року: що можна та не можна робити у день пам’яті київського святого Онуфрія

Є небагато днів, коли православна церква згадує святих, які творили чудеса в Україні. 3 серпня - особливе для нас свято.

Кожен день православного календаря – особливий. Загалом ми вшановуємо пам’ять святих, які жили і проповідували вчення Спасителя за перших років становлення християнства. Та є у каноні кілька постатей українського середньовіччя, які зробили великий внесок у зміцнення віри.

Одним з таких був чернець Києво-Печерської лаври Онуфрій.

Святі отці

У Київі, у 12 столітті, коли Печерськ ще був автономною місциною української столиці, жив чернець Онуфрій. Він був сучасником Володимира Мономаха та бачив, як династія Рюриковичів втрачала свої владні позиції у найпотужнішому на той час місті Русі-України.

Чернець був свідомим вірянином і, щоб Господь не сумнівався в силі його любові до Спасителя відважився прийняти мовчазну аскезу.

Його у 17 столітті нащадки згадували, як чудотворця, а на карті Ближніх печер Києво-Печерської лаври є відмітка, залишена у 1661 році, де його називають “Онофрій Прозорливий”.

До речі, до старця можна піти та помолитися біля його святих мощей.

Місце спочивання Онуфрія

Так, як Онуфрій хвалив Христа не словом, а розумом, біля його гробниці потрібно пошепки або про себе мовчки прочитати молитву прощення до Ісуса.

О, наш любий Ісусе, прости нам наші гріхи, захорони нас від пекельного вогню, заведи до неба усі душі, особливо ті, що найбільше потребують Твого Милосердя.
Молитва до Ісуса Христа про очищення Вашого серця. Отче Небесний, я каюсь в своїх гріхах, що заподіяв. Я дякую Тобі за Ісуса. Я вірю, що Він помер на хресті і за мене. Я вірю, що Ти воскресив Його від смерті. Ісусе, я прошу Тебе, обмий моє серце, очисти його від усякого гріха. Ісусе, увійди в моє серце. І від цієї хвилини і далі я бажаю, щоб Ти був моїм Царем. Я хочу слухатися Тебе і робити все те, що правильно. Дякую Тобі. Амінь

Тричі повторіть “Амінь” та не забудьте вклонитися Онуфрію.

Особливих заборон у цей день – немає.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.