Свято 8 серпня 2021: що можна та не можна робити у цей день та на які прикмети слід звернути увагу

На Єрмолая наші пращури закінчували жнива та думали вже, як зустрічатимуть зиму.

8 серпня за церковним календарем вважається днем пам’яті святого Єрмолая. Цей святий жив у найскладніші для християн часи: він хвалив Спасителя попри всі гоніння з боку язичників, які ревно захищали своїх ідолів.

Святий Єрмолай з учнем

Єрмолай проповідував та допомагав знедоленим. Одного разу до нього з браттями прибився маленький хлопчик. Його привчили до язичництва, але його він дозволив пустити у своє серце Христа. Цього малюка назвали Пантелеймоном і він отримав чудесний дар зцілення.

Що можна робити на день святого Єрмолая?

На відміну від багатьох церковних свят, 8 серпня можна і треба працювати. У давнину наші пращури цей день проводили на роботі у полі. Закінчувалися жнива, але це не означало, що люди починали байдикувати.

Зазвичай селяни у серпні були на роботі весь день. Вони організовували польові кухні та навіть спали, коли сонце було дуже спекотним. Займалися від вечір прибиранням поля.

Традиційною стравою на Єрмолая є окрошка з молодої картоплі та огірків. Готували її на квасі. Дуже освіжаюча страва.

Що заборонено робити 8 серпня?

Не можна у цей день обмінюватися робочим інструментом. Вважалося, що так людина може віддати своє здоров’я. Не можна також їсти яблук до Спасу.

Зверніть також увагу на такі прикмети сьогодні: якщо кішка треться у ваших ніг – зима буде для вас легкою. А якщо кусаються мухи та стають злими – чекайте дощів у найближчі дні. Якщо побачите павука – це до дрібних грошей, але зароблених чесно.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.