18 серпня – День Євстигнія Житника. Цей день точно не для лінивих осіб! Багато заборон сьогодні немає. Єдине, не можна викидати продукти у сміття. Краще зробити компостну яму або віддати тваринам.
18 травня якомога краще підходить для працьовитих людей. Сам святий Євстигній був воїном, а коли прийняв християнство, став багато поститися, молитися, працював во славу Божу. Дожити зміг до 110 років, а помер від руки язичника.
Житником його прозвали у народі, бо селяни 18 серпня закликали жниви, виходи на поле і, обернувшись на чотири сторони, закликали землю допомогти у дозріванні посівів. Перед роботою читали молитву “Отче наш”.
Гарно сьогодні збирати цибулю. Обрядовою стравою на свято Євстигнія був хліб з квасом. Додавали на краєць цибулі та посипали сіллю.
Цікавою традицією на свято 18 серпня є пошук стебла на полі з 12-ма колоссями. Робили наші предки це так: рано-вранці, після молитви та вмивання починали свої мандри серед жита. Спершу на поле пускали дітей, потім молодь, а за ними йшли батьки. Той, хто знаходив колоски вигукував про знахідку до всіх. Вдень, під час обіду щасливчик мав розділити хлібину з усіма, з ким працював на полі. Вважалося, що так можна привернути вдачу та показати фортуні свою милосердність.
18 серпня святкують іменини не тільки православні, а й католицькі імена. Тож сміливо можете вітати своїх знайомих закордоном. Відзначають іменини:
- Православні: Євстигней.
- Католицькі: Агапит, Флор, Лавр.