Свято 21 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на день святого Еміліяна та кого вітати з іменинами

Сьогоднішній день присвячено мудрій і свідомій людині, яка всім серцем вірувала у Христа.

День святого Еміліяна нагадує всім, яким відданим може бути вірянин і яким безстрашним робить людину віра у Христа. Мученик жив у перші роки становлення вчення Сина Божого. Він був єпископом. Служив вірою і правдою, допомагав нужденним міста Кизик.

Так би і тривало життя Еміліяна, як би на трон не зійшов лютий цар Лев Вірменин.

Візантійська фреска

Правитель ненавидів християн і почав переслідувати їх. За поклонництво іконам арештували і єпископа Еміліяна. Чоловік не боявся ні суду, ні страти, а тому сміливо заявив деспоту, що не у царських палацах мають вирішувати справи Божі. Це розгнівало царя. Еміліяна було засуджено на вигнання. Переживаючи численні страждання, він продовжував обороняти Христову віри і помер у вигнанні 836 р.

Що можна і не можна робити у цей день?

Еміліян був людиною мудрою і тому сьогодні бажано присвятити час Святому Письму або сходити до храму. Не можна сваритися з близькими і ображати сиріт у цей день. Також вітається 21 серпня благочинність та волонтерство.

Святому сьогодні можна читати такий тропар:

Правилом віри і образом лагідности, учителем повздержности явила тебе твоєму стаду всіх речей істина.

Ради цього придбав ти смиренням високе, убогістю – багате, отче, священноначальнику Еміліяне,

Моли Христа Бога, щоб спаслися душі наші.

У кінця обов’язково скажіть тричі “Амінь” та перехрестіться.

Дивовижно, але 21 серпня іменини святкують лише чоловічі імена. Привітайте сьогодні Германа, Григорія, Омеляна, Леоніда, Мирона, Миколу, Федора.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.