Свято 26 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на Максима Сповідника та у кого сьогодні іменини

На Максима Сповідника слід звернути увагу на ряд прикмет та не порушувати Божих заповідей.

Свято 26 серпня увібрало у себе риси народних та церковних свят. Сьогодні вшановується пам’ять Максима Сповідника, який був відданим вірянином та чесним служителем. Ченець славив Христа, а ще був одним із ранніх православних філософів.

Максим Сповідник

Так, як святий прославився мудрістю, сьогодні слід звернутися до вивчення Святого Письма, а ще не можна 26 серпня лихословити.

Пращури вірили, що на свято Максима Сповідника треба також старанно працювати, аби не розгнівити Господа. Особливу увагу приділяли прибиранню сараїв. Вважалося, що вся нечисть втече з хати саме до підсобних приміщень.

За якими прикметами сьогодні слід спостерігати?

З давніх-давен, 26 серпня стежили за горобиною. Якщо дерево пізно цвіло, то чекали теплої осені. Також спостерігали за птахами. Якщо дрібні пернаті збігалися у зграї, то можна сміливо було діставати теплі речі.

Сьогодні вже можна йти по гриби. На це також є своя прикмета. Якщо грибів багато в лісі – до багатого врожаю хліба через рік. Зранку предки також дивилися, чи є над лісом туман. Це означало, що природа готова поділитися багатствами.

Цікаво, що у деяких регіонах 26 числа навпаки забороняли збір грибів та інших дарів. Вважалося, що потойбічні сили цього дня прощалися з літом серед лісів і могли забрати душу.

Іменини сьогодні святкує: Ірина, Ксенія, Євдокія, Парамон, Микола, Яків, Костянтин, Олексій, Василь, Іван, Тихон, Максим.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.