Свято 30 серпня 2021 року: що можна і не можна на Вдовині помочи та кого вітати з іменинами у цей день

Сьогоднішній день не вважається великим церковним святом, проте є багато заборон, які неможна порушувати, щоб не розгнівити Бога.

Православна церква сьогодні вшановує пам’ять святого Мирона, але 30 серпня стало у церковному календарі днем милосердя та допомоги нужденним. Цікаво, що поміч на це свято потрібно дарувати не тільки тим, хто перебуває у матеріальній скруті, а людям, які втратили близьких.

Святий Мирон

Промовиста назва свята “Вдовині помочи” говорить сама за себе, кому слід сьогодні помагати у справах. Наші пращури 30 серпня організовували толоку та налагоджували господарство сім’ям, які лишилися годувальника.

Не ображали також і сиріт на День Мирона. Їм помагали борошном, хлібом, а також запрошували до спільної праці на полі. Вважалося, що сьогодні взагалі всі знайомі мають триматися купи.

Не можна було сьогодні викидати хліб, навіть якщо він вже був зачерствим. Можна було з нього приготувати квас, пустити сухарі до фаршу, або приготувати з них їжу свійським тваринам. Також цього дня слід завісити дзеркала у домі. Вважалося, що всю красу людина може лишити у задзеркаллі.

Вранці, перед виходом з дому, потрібно обов’язково кожному члену родини прочитати молитву до свого Янгола-охоронця.

Ангел Божий, Хранитель мій з народження і до самого відходу у вічне життя, молю Тебе, заступник, охорони мене від усякого зла. Позбав негативу з душі моєї. Направ мене, раба Божого (ім’я), на шлях виправлення так визволи мене від ворогів і недоброзичливців. Амінь

Жінкам також варто 30 серпня піти до храму. Якщо чоловік вже відійшов у небуття, то слід замовити молитву 40 уст за упокій, а при живому обранці потрібно поставити свічку з молитвою до ікони Богородиці.

Іменини 30 серпня – у Дмитра, Олексія, Аліпія, Мирона, Павла, Уляни, Іллі, Фірса та Філіпа.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.