Свято 31 серпня 2021 року: що можна та не можна на День пам’яті мучеників Флора і Лавра – все про традиції

До свята 31 серпня наші пращури ставилися з особливою повагою. Воно має багато заборон, які не можна порушувати.

Флор і Лавр належати когорті перших християн. Вони жили у 2 столітті та ревно слідували заповідям Божим, а ще несли вчення Спасителя. Чоловіки займалися будуванням храму.

Флор і Лавр

Спершу святих правитель відправив на будування язичницького храму, але дива, які явили мирянам Флор і Лавр переконали 300 чоловік увірувати у Христа. Через це цар жорстоко розправився з будівельниками та всіма, хто перейшов у православ’я.

Попри те, що мученики були будівельниками, церквою вважається, що вони допомагають оберігати худобу. Особливо шанобливо ставилися 31 серпня до коней.

Що можна і не можна робити на день пам’яті Флора і Лавра?

Суворо заборонено у цей день палити траву. Вважалося, що вогонь у цей день нещадно може перекинутися з бур’янів на врожай та лишити людей без харчування взимку.

Не можна також брати і у борг сьогодні. У народі є повір’я, що всі, хто візьмуть чужих грошей на Фролів день – весь рік будуть ходити у боржниках.

Працювати на свято мучеників можна, але обов’язково потрібно перед початком будь-яких робіт помолитися.

Читати варто сьогодні молитву до Сина Божого. Також вітається похід до храму 31 серпня.

Пречистому образові твоєму поклоняємося, благий, просячи прощення прогрішень наших, Христе Боже, бо волею благоволив єси плоттю зійти на хрест, щоб ізбавити тих, що їх сотворив єси, від неволі ворожої. Тому благодарственно кличемо тобі: Ти радістю сповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.