Свято 3 вересня 2021 року: що можна і не можна на День пам’яті Авраамія Трудолюбивого з Києва

3 вересня - одне з небагатьох церковних свят, коли вшановується пам'ять святого, що жив в Україні.

3 вересня – особливий день для українських православних. Сьогодні церква згадує нашого побратима Авраамія, якого за працелюбність прозвали Трудолюбивим. Останні роки життя він взагалі працював, закрившись від людей та всіх мирських благ.

Відомо, що святий і нині спочиває у печерах столичної Лаври. Його мощі мають чудотворну силу. Тож, якщо ви у Києві зараз, відвідайте ближні печери та помоліться безпосередньо біля Авраамія.

Канонізували його за часів козацтва в 1643 році.

Собор всіх преподобних отців

Що можна і не можна робити 3 вересня?

Так, як цей день пов’язаний з одним з дуже працелюбних святих, то не можна 3 вересня лінуватися. Бажано всі справи розпочати рано, а завершити до вечірньої служби. Перед всіма справами читайте тропар Авраамію:

Велія віри виправлення, / в печерних затворах, яко на воді упокоєння, / преподобний отче Аврааме, радів єси, / вогнем, бо любови Божественним распалаємь, / чуванням та молитвою безстрастя досягнув єси / і явився єси равноангельний на землі, / того молитвами, Христе Боже, спаси душі наші.

Читати можна ці рядки перед образом Спасителя. В кінці тричі потрібно сказати “Амінь”.

Просити печерського служителя потрібно про наснагу у роботі та терпіння до ближнього. Також рекомендується така практика, яка бере свій початок ще у 14 століття: 21 день потрібно перед початком робочих справ читати молитву “Отче наш”. Так робив свого часу Авраамій і Бог помагав йому у всіх починаннях.

Ви побачите, як після такої практики ваші справи підуть угору, а лінь та втома покинуть вас надовго.

Зверніть увагу, що сьогодні не можна слухати чужі поради: вважається, що так вас можуть зурочити. Краще дослухатися до своєї інтуїції.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.