Свято 5 вересня: що можна і не можна робити на День Луппи Цілителя та хто святкує іменини

Сьогоднішній день дуже важливий для всіх, хто молитвою хоче зміцнити своє здоров'я.

У народі 5 вересня вважається Днем Луппи-брусничника або Луппи Цілителя. Предки вірили, що молитва сьогодні оздоровлює, а ще трави та ягоди, зібрані на свято несуть багато користі людині.

Хто ж такий Луп Цілитель?

Церква 5 вересня згадує святого Луппа Солунського, який був рабом Димитрія Солунського. Після кончини пана йому дісталася риза та перстень. Самі ці речі відрили у чоловіку чудесні сили і він почав творити дива. Мова про Луппа дійшла до імператора Максиміліана, який славився своєю ненавистю до вірян. Тричі змушували святого зректися імені Христа, тричі встояв чоловік. Тоді правитель наказав стратити мученика.

Луп Цілитель

Предки вірили, що 5 вересня Луп спускається на землю та ходить між людей. Є фольклорні відомості про те, що чоловіки та жінки бачили, а вірніше чули святого. Він, за легендою, може плеснути по спині, погладити по голові, а невіруючого навіть нагородити копняком.

Щоб мученик захистив та здоров’ям нагородив, читали такий заговір:

Стану, благословясь, піду, помолившись,

З хати в сіни, з сіней у двері,

З дверей в огорожу піду до воріт,

Помолюся усім святим там,

Від воріт до поля, до широкого приволью.

У полі вітер гуляє і мене чекає.

А візьми ти, вітер, що з мене, раби (ім’я) хворість,

Забери з мого тіла білого біль.

Болі — солі, а мені, рабу (ім’я) від неї   волі.

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

А щоб точно небеса укріпили здоров’я слід також сьогодні піти у храм, замовити молитву 40 уст собі на місяць та не скупитися на пожертву. Не можна сьогодні лихословити та лінуватися. З церкви можна взяти святої води та вмиватися нею, щоб усяка нечисть думки покинула.

День ангела та іменини відзначають сьогодні володарі рідкісних церковних імен: Іринея, Євтихій та Флорентій.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.