Церковне свято 29 вересня: що можна і не можна робити на День Євфимії всехвальної, традиції, прикмети

Євфимія була донькою заможних та впливових людей, але все одно своє серце подарувала Сину Божому. За це і поплатилася.

29 вересня православна церква шанує чисту душею вірянку Євфимію. Вона походила із заможної родини. Батько сенатор, а мати відома світська дама. Місто в якому головував тато майбутньої мучениці знаходилося прямо напроти Константинополя.

Втім, дівчину не цікавило життя багатіїв. Їй імпонувала наука та Боже Слово. З дитинства вона вирішила присвятити час навчанню. Розум її осяяло світло Спасителя, але це і згубило святу. Євфимія та 49 інших християн переховувалася під час піднесення жертви Арею, за наказом царя. На язичницьке свято правитель наказав своїм воїнам пильнувати всіх хто не схоче молитися його ідолу.

Свята мучениця

Євфимію схопили. Вона виявилася наймолодшою бранкою серед усіх вірян. Її цар вирішив приластити земними благами та змушував зректися імені Христа. Та вистояла мужня дівчина і поплатилася головою за те, що просто молилася Спасителю. З Божою допомогою вона відправилася на небо, а її рідне місто було зруйноване землетрусом у покарання язичникам.

Що можна та не можна робити 29 вересня?

Цей день не має суворих постів чи заборон. Проте, церковники не радять сьогодні приділяти час розвагам. Краще надати перевагу духовному навчанню сьогодні. Спробуйте вивчити нову молитву або прочитати про життя святих.

Можна ознайомитися не тільки з долею Євфимії, а пригадати апостолів чи повторити згадки про самого Христа у Біблії. Гарним досвідом сьогодні буде також навчання молодших родичів Слову Божому.

реклама

Поділіться статтею

Ірина Білик розлучилася з Асланом Ахмадовим заради іншого чоловіка

Ірина Білик розлучилася з Асланом Ахмадовим заради іншого чоловіка — доброго і вродливого: “Весілля буде”

Півроку тому стало відомо про те, що Ірина Білик знову розлучається з черговим обранцем Асланом Ахмадовим, який вже рік проживає у Москві. Пара пояснила, що стосунки просто зжили себе, а боротися за щастя вони будуть поодинці. Нещодавно співачка дала ексклюзивне інтерв'ю, яке прикрасила подробицями.
Гороскоп на 23 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 23 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, у який варто робити подарунки

Цей день стане важким випробуванням для тих, хто не вміє знаходити підхід до інших та страждає від надмірної вибагливості. Бережіть свої висновки і залишайте їх при собі у будь-якому разі, адже іншим може бути абсолютно нецікавими ваші почуття.
Екс-дружина Віктора Павліка звинуватила його в смерті сина

Екс-дружина Віктора Павліка звинуватила його в смерті сина: покликала медіума, щоб розповісти таємну правду

Лариса Созаєва, третя дружина Віктора Павліка, продовжує цикл розповідей про подружнє життя зі співаком та його роль у лікуванні сина. В останній публікації виступала від імені сторінки жінки медіум та відьма. Згодом відео зникло, але редакції "Сенсація" вдалося знайти цей унікальний матеріал.
Дружина Володимира Остапчука ховає вагітність під вільним одягом

Дружина Володимира Остапчука ховає вагітність під вільним одягом: телеведучий буде багатодітним татусем

Не так давно Володимир Остапчук та Христина Горняк заявили, що готують цілий будинок для себе та дітей телеведучого від першого шлюбу. Також подружжя заявили, що вони готуються стати батьками. Втім про вагітність не сказали ані слова. Зараз Христина відчайдушно ховає живіт за вільним одягом.
Передбачувана вагітність Лідії Таран обростає чутками

На тлі чуток про поповнення “вагітна” Лідія Таран зізналася, що знаходиться у передчутті: “Все попереду”

0
Ведуча новин ТСН Лідія Таран опинилася в центрі обговорень в мережі через чутки навколо її цікавого положення. Зірка вже виховує доньку-підлітка, але в одному з інтерв'ю вона зізналася, що свій материнський ресурс ще не вичерпала, після чого продемонструвала фігуру в купальнику, на ховаючи животик. Тож чи вагітна Лідія Таран насправді?

Популярне

Останні новини