Церковне свято 3 жовтня: що можна і не можна робити на Астаф’єви вітри – традиції, прикмети

На Астаф'єви вітри наші пращури ворожили та складали прогнози погоди. Дізнайтеся, як правильно відзначити цей день.

Сьогодні православна церква вшановує мученика Євстафія. Скромний чоловік всім серцем вірив у Христа і поплатився за це. У народі його прозвали Астаф’єм або Астафієм. Вважається, що 3 жовтня святий нагадує про себе холодними поривистими вітрами.

З давніх-давен наші предки намагалися визначити за напрямом повітряних мас, якою буде зима та чи скоро настане весна. Якщо сильні пориви вітру йшли на південь, то можна було очікувати затяжних дощів.

Янгол

Крім цього спостерігали за птахами. Пращури вважали, що пернаті можуть вказати сьогодні чи буде бабине літо. Якщо кубельця ставали пустими, то тепла вже чекати не варто. Корисними були і хатні тварини. Якщо котики 3 жовтня ховали носик у хвостик – наближалися холоди.

Що не можна робити 3 жовтня?

Пращури вважали, що у цей день карооким людям. Можна було таким чином зурочити себе та близьких. Коли будете збирати яблука, не нашкодьте дереву. Чужих порад не слухайте – вони неправильні, дослухайтеся своєї інтуїції. В цілому, це день обману та ілюзій.

Щоб Бог сьогодні вас благословив, прочитайте коротку молитву перед образом Спасителя або Пречистої Діви Марії.

Просимо Тебе, Господи, захисти цей дім від атак наших духовних ворогів і зупини ці жахливі коливання повітря. Приносимо Тобі, Господи, наші похвали та жертви на знак подяки за вже отримані благодаті. Господи, вислухай, будь ласка, наші скромні молитви, щоб ми могли радіти припиненню цієї бурі і завжди використовувати на благо дар Твоїх милостей. Амінь.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.