29 жовтня: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити, традиції, прикмети та іменинники

Лонгін був звичайним римським сотником. Він походив з Каппадокії та змалечку знав, що буде воїном. Так склалося, що був чоловік під владою Пілата. Того самого правителя, при якому віддали наказ про розп’яття Христа. Та, як побачив Лонгін чудеса Божі, як дізнався про зцілення і воскресіння, то одразу увірував у Сина Господнього. Та правитель знав, що його воїн може відректися від нього, тому послав на найтяжчу роботу: стерегти Ісуса після розп’яття на хресті.

29 жовтня: яке сьогодні свято

Коли Ангел зійшов до печери, де лежав у гробі наш Спаситель, коли сталося диво і Христос повернувся до життя – тоді сила віри Лонгіна стала ще сильнішою, а для себе чоловік вирішив почати проповідувати про дива Божі.

Традиції 29 жовтня

У цей день слід пам’ятати про милосердність, адже навіть стражу розп’ятого було даровано силу вірувати. Тому однією з традицій цього дня можна вважати благочинність. Подаруйте свій одяг нужденним або приготуйте обід їм.

Пращури вірили, що 29 жовтня цілющої сили набуває вода. Вранці обов’язково вели дітей до криниць та вмивали їх, аби зір гарний подарувати. А ось літні люди намагалися вийти погрітися на сонце. Вважалося, що проміння подарує тепло на всю зиму.

Аби Бог здоров’ям не образив, прочитайте таку молитву:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Заборонено сьогодні сваритися, прясти й ображати дрібних тварин.

Прикмети та іменинники 29 жовтня

Спостерігайте на свято Лонгіна за небесними світилами:

  • Сонце у димці – до нещасть
  • Ясні зорі віщують гарну погоду
  • Сонце зникло після обіду – на Новий рік чекайте морозів
  • Дощ на Лонгіна віщує швидкий прихід зими.

А іменини сьогодні відзначають: Дементій, Єгор, Іван, Олексій, Георгій, Євгеній.

Схожі новини