Церковне свято 10 листопада: що можна і не можна робити на День Параскеви П’ятниці – традиції, прикмети

Свята Параскева була незвичайною жінкою. Вона зростала у родині заможних християн, але віра стала її випробовуванням і прокляттям. Дізнайтеся, як правильно молитися у цей дань та звертатися до святою, аби її сили допомагали вам у всіх божих справах.

Свята Параскева. Її ім’я у перекладі з грецької – П’ятниця. Народилася і зростала мучениця у добрій християнській родині. Вона щиро вірила у Господа, а заняття собі обрала за покликанням: стала приймати у цей світ діток новонароджених. Всіх обдаровувала молитвою, а породіллі дякували, що Параскева допомагала полегшити їхні муки при пологах Словом Божим. Та одного разу проклята жінка прийшла до неї. Не змогла свята відмовити і їй. Малюка у світ прийняла, але не знала бідолашна повитуха, що язичницький цар вже точить сокиру для її голови. За образу прийняла поганська община милосердність християнки до таврованої вагітної.

Церковне свято 10 листопада

Як правильно молитися 10 листопада?

У цей день до Господа можна звертатися жінкам при надії та просити полегшити біль. Також всім, хто носить під серцем дитину, корисно буде у сьогодні звернутися до Святого Письма, аби пригадати, чому так сталося з родом людським. Розділ про гріх Єви з Адамом буде дуже корисним. Молитися потрібно Богородиці і просить у неї здоров’я:

Преблагословенна Владичице, Приснодіво Богородице, що Бога Слово раніше всякого слова для спасіння нашого народила і благодать Його найбільше за всіх прийняла, Море Божественних дарів і чудес; завжди жива Ріка, Яка подає благодать усім, хто з вірою до Тебе прибігає! Перед Твоїм чудотворним образом припадаючи, молимось до Тебе, Всещедрої Матері Чоловіколюбного Владики: сподоби нас всещедрої милості Твоєї і прохання наші, що ми приносимо Тобі, Скоропослушнице, якомога швидше виконай на користь, утіху і спасіння кожному. Вияви, Преблага, благодать Твою на рабах Твоїх. Подай хворим зцілення і здоров’я; тим, що хвилюються — спокій; полоненим — свободу; страждаючим — утіху. Визволи, Всемилостива Владичице, кожне місто і країну від голоду, хвороби, землетрусу, потопу, вогню, меча та іншої тимчасової та вічної кари. Материнськими Своїми молитвами гнів Божий відверни. Від душевної немочі, спокус та гріхопадінь рабів Твоїх визволи. Щоб ми, перемагаючи спокуси та живучи благочестиво у цьому віці, в майбутньому сподобилися вічних благ благодаттю й чоловіколюбством Сина Твого і Бога, Якому належить всяка слава, честь і поклоніння з Безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Що можна і не можна 10 листопада?

На Параскеву не бажано в’язати чи вишивати. Також потрібно матерям, які, на жаль, втратили діток до хрещення, роздати у цей день 40 свічок церковних або хустинок. Доглядати за тваринами або хатнім приміщенням сьогодні не забороняється. 10 листопада зверніть увагу на дитят вашої худоби. Не шкодуйте для них смаколиків і свята Параскева з радістю стане вашою заступницею, адже бачитиме ваші добрі наміри.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.