У народі Анастасія Овечниця, а за церковним календарем – Анастасія Римська. Преподобна належить до когорти ранніх християн. Жінка з 3-х років не знала своїх батьків та виховувалася в громаді вірян. За свою щиру любов до Господа її жорстоко покарали язичники. Та навіть тортури не змусили святу відмовитися від принципів.
Хоча Анастасію на іконах зображують просто у чернечому одязі чи з посудом у руках, вона вважається покровителькою і заступницею вівчарства. Вважається, що сир, з’їдений сьогодні дає сил і наснаги. Але він має бути з овечого молока. Перед подачею на стіл та трапезою слід прочитати молитву за здоров’я:
Господи Ісусе, Ти прийшов, щоб оздоровити серця зранені і страждаючі, прошу Тебе оздоровити зранення, що спричиняють неспокій у моєму серці.
Прошу Тебе особливо оздоровити тих, які є причиною гріха.
Прошу Тебе увійти у моє життя і оздоровити мене від психічних травм, які діткнули мене в дитинстві, і від тих ран яких мені завдано протягом цілого життя.
Господи Ісусе, Ти знаєш мої клопоти, складаю їх усіх у Твоєму Серці Доброго Пастиря. Прошу Тебе, в ім’я рани Твого Святого Серця, вилікуй малі рани мого серця.
Вилікуй рани моїх споминів, щоби ніщо з того, що зі мною трапилося, не збільшувало моїх терпінь, турбот, неспокою. Амінь.
Наші предки намагалися розділити обід з ближніми 11 листопада, а ще обов’язково пригощали ласощами знайомих вівчарів.
Що можна і не можна робити 11 листопада?
Цей день бажано провести у злагоді та спокої. Працювати можна, але краще не затримувати виконання своїх задач до 6 години вечора. Традиційно після робочого дня предки проводили час з дітьми, навчаючи їх прядінню або просто разом перебирали овече хутро. Для того, щоб привабити удачу, одягніть сьогодні шерстяний светр.
Щодо прикмет, люди вірили, що туман на 11 листопада – до морозів, а почутий крик круків вранці – до холодної зими.