Церковне свято 15 листопада: що можна і не можна робити на день преподобного Маркіяна Киринейського

15 листопада православні миряни відзначають день пам'яті преподобного Маркіяна Киринейського. Святий багато років провів у пустелі, де дотримувався суворого посту. Побудувавши собі невелику келію, він молився в ній без свічок, бо Господь висвітлював келію Божественним Світлом.

15 листопада відзначають день пам’яті преподобного Маркіяна Киринейського. Святий довгий час провів у пустелі без свічок за молитвою у келії, яку побудував власноруч. Сам Господь висвітлював його житло.

Згодом він прийняв двох учнів, а пізніше приймав ще більше та більше людей, які приходили до його келії. Він так і не перервав усамітнення, хоча його про це просили єпископи. Маркіян заповів одному зі своїх учнів поховати його таємно далеко від келії, щоб уникнути посмертної слави.

Що варто робити в цей день

Цей день ідеально підходить для домашнього хазяйства та жіночої роботи. Саме 15 листопада можна провести вдома та зайнятися вишиванням, шиттям, пряділлям та іншим рукоділлям, яке вам до душі. Якщо дитина погано спить – прочитайте їм молитву. Звертання до Всевишнього у цей день допоможе внормувати сон малюка.

Церковне свято 15 листопада
Церковне свято 15 листопада

Молитва перед сном для дитини

Хрест на мені,

Хрест в мені.

Прилітай, ангеле, до мене.

Сядь у правого крильця,

Спаси мене, Господи,

З ночі до світанку,

З світанку до ночі.

Бо в тебе джерело життя, Господи.

Відтепер і навіки.

Амінь.

Молитва для дітей перед сном
Молитва для дітей перед сном

Що не можна робити в цей день

За давнім повір’ям у цей день не бажано збиратися у далеку дорогу. Будь-які подорожі та мандри вартує відкласти на потім або перенести їх на інші дати. Найкращим рішенням буде залишитися вдома та побути разом із друзями та близькими родичами.

У цей день є ризик спровокувати серйозних конфлікт, тож бажано оминати зустрічей з недругами та недоброзичливцями. Не рекомендується вступати в суперечки або навіть дрібні побутові сварки – вони можуть обернутися великим скандалом.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.