Церковне свято 22 листопада: що можна і не можна робити на День ікони Божої Матері “Скоропослушниця”

Чудотворна ікони Божої Матері "Скоропослушниця" принесла радість багатьом вірянам. Молитва до Діви Марії долітає сьогодні з усіх куточків аж до Афону, а слова, сказані до світанку набувають неймовірної сили. Не забудьте гарно помолитися у цей день перед образом Матері Божої.

Ікона Божої Матері “Скоропослушниця” – це стародавня чудотворна ікона, яка знаходиться на Святій для православних мирян горі Афон, в святих стінах монастиря Дохіяр. За легендою вона була написана ще в десятому століття. Ще в древні часи Київської Русі віруючи перемальовували її та розповсюджували копії святині по всій країні.

“Скоропослушницею” її назвали приблизно у 17 столітті. За легендою, один із ченців проходив у трапезну зі свічкою у руках, коли почув дивний голос, який прохав його не ходити тут та не коптити ікону. Чоловік сприйняв це невдалим жартом когось із жителів монастиря, аж поки через деякий час раптово не осліпнув.

Довгий час зі сльозами на очах та повним каяттям він молився перед іконою Божої Матері та благав про прощення. Раптово він знову почув той самий голос, який сповістив ченця про прощення та повернення зору.

Ікони Божої Матері Скоропослушниця
Ікони Божої Матері Скоропослушниця

Молитва у цей день

Свята Мати Божа дозволь мені у цей День звернутися до тебе. Почуй мій голос, Святине. Звертаюся з Тебе. Прохаю Тебе, допожи мені та моїй сім’ї, мені та моїй родині. Прошу тебе, Мати Ісуса нашого, дай мені сил та здоров’я. Мені та родині Моїй. Освяти мене силою своєю, яку подарував тобі Господь Бог Отець наш.

Амінь.

Традиції цього дня

22 листопада - заступає зима
22 листопада – заступає зима

Наші пращури вважали, що 22 листопада зима вступає в свої права, тож особливу увагу приділяли погоді – яка погода вдень, такими й будуть наступні три місяці. А от сильні снігопади свідчили про негоду в травні. В цей день жінки заварювали лікарські трави та напували свою сім’ю, щоб зберегти здоров’я.

Що не можна робити сьогодні

22 листопада не можна відмовляти гостям, навпаки, їх варто приймати з усіма почестями. Цей день наші пращури приділяли підготовці до зими, щоб зима потім не дошкуляла.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини