Церковне свято 27 листопада: що можна і не можна робити на день Пилипа – традиції, прикмети

На День Пилипа вважалося, що активізуються потойбічні сили. Саме тому люди намагалися провести цей день разом з родиною та у молитві. Вже після обіду не бажано було працювати, а у діалозі з Господом строго на строго не можна було згадувати матеріальне.

Хто як на Пилипів день помолиться – так і рік доживе. Мало хто з сучасних вірян пам’ятає всі традиції 27 листопада. Та ще не так давно, до 1930-х років це церковне свято відзначалося і шанувалося. Вважалося, що на Пилипа у хаті проявляє себе домовик.

Церковне свято 27 листопада

Багато є фольклорних згадок про те, як люди бачили дух своєї хати. Його сьогодні слід підгодувати. Поставте тарілку з молоком на стіл та покладіть у нього м’який свіжий хліб. Якщо у вас є худоба і ви хочете, аби домовик її захистив, то страву для нього слід поставити у хлів.

Побачивши духа вночі, не бійтеся та прямо спитайте його: “До добра чи до худа”. Відповідь вас може вразити.

Намагайтеся сьогодні триматися у купі з рідними, адже не тільки домовики виходять на Пилипів день на землю. Багато нечисті ходить 27 листопада світом. Аби Господь вас беріг, тричі прочитайте сьогодні молитву за спасіння та здоров’я.

Вседержителю, Слова Отче, Всесвятий Ісусе! З великого Милосердя Твого ніколи не покидай слугу Твого (назвати своє ім’я), а завжди в мені перебувай. Ісусе, Добрий Пастирю Твоїх овець, не віддавай мене на поталу змієві і не допусти, щоб сатана спокушував мене, бо в мені є насіння зла. Отже, Ти, Господи Боже, поклоніння достойний, Царю Святий, Ісусе Христе, охорони мене, коли я спатиму, Світлом, яке ніколи не померкне – Духом Твоїм Святим, що Ним освятив ти Своїх учнів. Подай, Господи, і мені, недостойному слузі Твоєму Спасіння Твоє на ложі моєму, просвіти розум мій світлом розуміння Святого Євангелія Твого, душу – любов’ю до Христа Твого, серце – чистотою Слова Твого, тіло моє – Твоїми Страстями безвинними, думку мою охорони Твоїм смиренням і в слушний час підніми мене від сну на похвалу Тобі. Бо Ти є Препрославлений з Безпочатковим Твоїм Отцем і Пресвятим Духом на віки віків. Господи, Боже мій! Згрішив я в цей день словом, ділом, думкою, і Ти як Благий і Чоловіколюбець, прости мені. Сон мирний і спокійний подай мені, Господи, і Ангела Твого Хоронителя зішли, щоб заступив і охоронив мене від усякого зла. Бо Ти є Охоронець душ і тіл наших, і Тебе славимо, Отця і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 27 листопада

Церковне свято 27 листопада: що можна і не можна робити на день Пилипа – традиції, прикмети

На День Пилипа вважалося, що активізуються потойбічні сили. Саме тому люди намагалися провести цей день разом з родиною та у молитві. Вже після обіду не бажано було працювати, а у діалозі з Господом строго на строго не можна було згадувати матеріальне.
Мохаммаду Захуру не вдалося приховати дітей від першого шлюбу

Мохаммаду Захуру не вдалося приховати дітей від першого шлюбу, які ніколи не назвуть Камалію “мамою”

Співачка Камалія стала дружиною одного з найзавидніших наречених України. Бізнесмен Мохаммад Захур став її справжньою половинкою. Але чи знала знаменитість, що у її обранця вже була кохана, ідучи під вінець? З'ясувалося таємне минуле популярного багатія.
Скільки разів насправді Алла Мазур була заміжньою

Скільки разів насправді Алла Мазур була заміжньою і хто став батьком її єдиного сина Артема? Всі подробиці

Легендарна ведуча Алла Мазур має багато секретів. Найголовніший - особисте життя. Хто взяв в дружини цю яскраву зірку та береже їй вірність все життя? Редакція "Сенсація" дізналася все про родину знаменитості та її сімейний стан. Деталі читайте у матеріалі.
Що приховує шлюб Нелі Шовкопляс

Що приховує шлюб Нелі Шовкопляс: хто взяв в дружини зірку “1+1” і як на подружжя вплинув роман з Гордєєвим

Неля Шовкопляс - яскарва зірка "плюсів", яка одразу знайшла свою фан-базу серед глядачів. Та цікавить фанатів не лише її творчість, а й особисте життя, яке ретельно приховується від сторонніх очей. Невже зірка дійсно зустрічається з Єгором Гордєєвим?
Арсен Мірзоян прийшов до Тоні Матвієнко з діркою в кишені

Перша дружина Арсена Мірзояна віддала його Тоні Матвієнко з діркою в кишені: що відомо про статки співака

0
Дочка народної артистки Ніни Митрофанівни Матвієнко Тоня заміжня за Арсеном Мірзояном, який виявився не найзавиднішим нареченим. Від колишньої дружини в нове життя з Антоніною співак вийшов з діркою в кишені, а на власне житло зіркове подружжя коштів не має.

Популярне

Останні новини