Церковне свято 27 листопада: що можна і не можна робити на день Пилипа – традиції, прикмети

Хто як на Пилипів день помолиться – так і рік доживе. Мало хто з сучасних вірян пам’ятає всі традиції 27 листопада. Та ще не так давно, до 1930-х років це церковне свято відзначалося і шанувалося. Вважалося, що на Пилипа у хаті проявляє себе домовик.

Церковне свято 27 листопада

Багато є фольклорних згадок про те, як люди бачили дух своєї хати. Його сьогодні слід підгодувати. Поставте тарілку з молоком на стіл та покладіть у нього м’який свіжий хліб. Якщо у вас є худоба і ви хочете, аби домовик її захистив, то страву для нього слід поставити у хлів.

Побачивши духа вночі, не бійтеся та прямо спитайте його: “До добра чи до худа”. Відповідь вас може вразити.

Намагайтеся сьогодні триматися у купі з рідними, адже не тільки домовики виходять на Пилипів день на землю. Багато нечисті ходить 27 листопада світом. Аби Господь вас беріг, тричі прочитайте сьогодні молитву за спасіння та здоров’я.

Вседержителю, Слова Отче, Всесвятий Ісусе! З великого Милосердя Твого ніколи не покидай слугу Твого (назвати своє ім’я), а завжди в мені перебувай. Ісусе, Добрий Пастирю Твоїх овець, не віддавай мене на поталу змієві і не допусти, щоб сатана спокушував мене, бо в мені є насіння зла. Отже, Ти, Господи Боже, поклоніння достойний, Царю Святий, Ісусе Христе, охорони мене, коли я спатиму, Світлом, яке ніколи не померкне – Духом Твоїм Святим, що Ним освятив ти Своїх учнів. Подай, Господи, і мені, недостойному слузі Твоєму Спасіння Твоє на ложі моєму, просвіти розум мій світлом розуміння Святого Євангелія Твого, душу – любов’ю до Христа Твого, серце – чистотою Слова Твого, тіло моє – Твоїми Страстями безвинними, думку мою охорони Твоїм смиренням і в слушний час підніми мене від сну на похвалу Тобі. Бо Ти є Препрославлений з Безпочатковим Твоїм Отцем і Пресвятим Духом на віки віків. Господи, Боже мій! Згрішив я в цей день словом, ділом, думкою, і Ти як Благий і Чоловіколюбець, прости мені. Сон мирний і спокійний подай мені, Господи, і Ангела Твого Хоронителя зішли, щоб заступив і охоронив мене від усякого зла. Бо Ти є Охоронець душ і тіл наших, і Тебе славимо, Отця і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь

Схожі новини